Parki przemysłowe i technologiczne

Dolnośląski Park Technologiczny


DARR

PL | EN


Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (DARR S.A.) jest właścicielem i zarządcą Dolnośląskiego Parku Technologicznego.

Obiekty należące do DARR S.A. w tym m.in. nowoczesny budynek Dolnośląskiego Parku Technologicznego oraz przyległe do niego tereny inwestycyjne to atrakcyjne, zgodny ze standardami przyjętymi w krajach Unii Europejskiej miejsca do prowadzenia działalności gospodarczej i inwestowania w działalność opartą na nowoczesnych technologiach. Tereny inwestycyjne należące do DARR S.A. wyróżniają się dogodną lokalizacją, nowoczesną infrastrukturą, a DARR S.A. jako instytucja otoczenia biznesu działająca na rynku od ponad 30 lat wspiera swoich partnerów i najemców profesjonalnymi usługami pomocniczymi oraz systemem wsparcia finansowego (pomoc w pozyskiwaniu finansowania oraz inwestycje typu VC).

Podstawowym celem działania DARR S.A. jest stworzenie warunków dla powstawania i rozwoju przedsiębiorstw, których domeną będzie komercjalizacja osiągnięć naukowych, firm wykorzystujących nowoczesne technologie, adaptujących wyniki prac laboratoryjnych i przyciągających venture capital.


Lokalizacja

Należący do DARR S.A. obiekt Dolnośląskiego Parku Technologicznego położony jest w Szczawnie-Zdroju (na granicy z miastem Wałbrzych) w południowo-zachodniej części Dolnego Śląska, ma dogodne położenie komunikacyjne, znajduje się w odległości 65 km od Wrocławia, 200 km od Pragi, 420 km od Warszawy, 390 km od Wiednia oraz 335 km od Berlina. Miasto usytuowane jest w pobliżu ważnych połączeń komunikacyjnych  skrzyżowania autostrady A4 (30 km) i drogi ekspresowej S3 (15 km). Od przejścia granicznego z Czechami jest oddalony o 20 km, natomiast od granicy z Niemcami o 130 km. W promieniu 70 km Wałbrzych otacza pięć dużych miast - Wrocław, Legnica, Jelenia Góra, Kłodzko i Świdnica.


Oferta

Oferta DARR S.A. obejmuje profesjonalne doradztwo dotyczące transferu technologii i innowacji; wsparcie w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy przedsiębiorców, udział w projektach rozwojowych i badawczych; organizowanie szkoleń i warsztatów z zakresu tworzenia i zarządzania własną firmą oraz wdrażania innowacji i nowych technologii; ułatwiony dostęp do zaplecza naukowo-badawczego Politechniki Wrocławskiej i ośrodków badawczo-rozwojowych zlokalizowanych w na Dolnym Śląsku; profesjonalne doradztwo organizacyjne, ekonomiczne i prawne dla firm lokujących się w obiektach należących do DARR S.A.; współpracę w tworzeniu struktur sprzyjających działalności lobbingowej na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, szczególnie w dziedzinie innowacyjności i transferu nowoczesnych technologii; tworzenie grup eksperckich zapewniających wymianę doświadczeń, promocji, praktyk zawodowych w zakresie rozwoju przedsiębiorczości; współpracę z organizacjami krajowymi i zagranicznymi o podobnym profilu działalności; organizowanie przedsiębiorców w ramach klastrów branżowych; analizę rynku pracy; dobór kadr; wsparcie w organizacji i realizacji procesu inwestycyjnego z dopełnieniem wymaganych procedur administracyjnych; ofertę usług biurowych; ułatwiony dostęp do sal szkoleniowych; możliwość wynajmu na preferencyjnych warunkach powierzchni przygotowanej do prowadzenia działalności biurowej, biurowo-usługowej, produkcyjnej i magazynowej; możliwość zakupu lub dzierżawy działek inwestycyjnych.


Kontakt

Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ul. Szczawieńska 2
58-310 Szczawno-Zdrój
tel.: +48 74 648 04 00
fax: +48 74 648 04 17
e-mail: darr@darr.pl
www.darr.pl/dolnoslaski-park-technologiczny

Powrót »