Infolinia Grupy PFR: 800 800 120
Aktualności
20042005200620072008200920102011201220132014201520162017
stylutmarkwimaj

22.05.2017
Prezydent Singapuru w Polsce: forum gospodarcze i dwie umowy o współpracy
Do Polski przyjechał Prezydent Singapuru Tony Tan wraz z przedsiębiorcami. To pierwsza oficjalna wizyta singapurskiej głowy państwa w naszym kraju. - Wizyta wpisuje się w politykę gospodarczą Prezydenta oraz polskiego rządu - podkreślał Prezydent Andrzej Duda, podczas Forum Biznesowego Singapur - Polska, które z tej okazji, 22 maja zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Tego samego dnia w Pałacu Prezydenckim Agencja podpisała również listy intencyjne z International Enterprise Singapore Board oraz Singapore Business Federation.
 więcej... 

16.05.2017
Fiński gigant papierniczy szuka w Polsce kooperantów
Finlandia jest jednym z najbardziej przyjaznych dla działalności gospodarczej krajów na świecie. O perspektywach prowadzenia biznesu i współpracy handlowej z państwem, które słynie z innowacyjności oraz najmniej uciążliwej biurokracji w Europie względem nowych przedsiębiorców, rozmawiano podczas sesji networkingowej dla polskich przedsiębiorców. Wydarzenie odbyło się 16 maja w PAIH.
 więcej... 

16.05.2017
PolishHub zaprasza Dolinę Krzemową do Europy Centralnej
Biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w San Francisco, czyli PolishHub zainaugurowało cykl spotkań, zachęcających biznes z Doliny Krzemowej do współpracy z Europą Centralną. Projekt CEconnection jest pierwszą inicjatywą networkingową podjętą przez działające od miesiąca  PolishHub, do której biuro zaprosiło swoich odpowiedników z krajów Grupy Wyszehradzkiej - Czech, Węgier i Słowacji, a także z Austrii.
 więcej... 

15.05.2017
Forum Pasa i Szlaku: Polska chce być hubem transportowym Europy
W niedzielę, 14 maja w Chinach rozpoczął się międzynarodowy szczyt poświęcony chińskiej inicjatywie Pasa i Szlaku. W wydarzeniu, które wpłynąć ma na dalszy rozwój projektu obejmującego swym zasięgiem znaczną część świata, udział w wzięło 29 politycznych decydentów, w tym premier Polski, Beata Szydło. O kontrakty dla polskich firm i regionów przy realizacji strategii Belt and Road, na Forum w Pekinie zabiega wiceprezes PAIH Krzysztof Senger.
 więcej... 

15.05.2017
Inwestycje zagraniczne: Polska w czołówce
Wartość inwestycji typu greenfield zapowiedzianych przez inwestorów zagranicznych w Polsce w 2016 r. wyniosła 9,9 mld USD. To stawia nasz kraj na piątym miejscu w Europie, wyżej niż niektóre duże gospodarki jak Turcja czy Hiszpania - wynika z raportu fDI Intelligence opublikowanego dziś przez dziennik Rzeczpospolita.
 więcej... 

11.05.2017
Flaga narodowa wspólnym logiem dla polskiego eksportu
O budowaniu rozpoznawalności polskiej gospodarki poprzez polską ofertę produktową, podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach rozmawiali uczestnicy panelu „Dyplomacja ekonomiczna - nowe otwarcie?” - Polskie produkty są na tyle dobre, że bronią się same. Nadszedł czas, żeby kapitalizować ten potencjał - przekonywał szef PAIH, Tomasz Pisula.
 więcej... 

11.05.2017
EKG: dwa spotkania o Chinach
W programie drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego znalazły się dwa panele dotyczące potencjału biznesowego Chin: „Współpraca Chiny - Europa Centralna” oraz „Relacje gospodarcze Chiny-Polska”. W obu debatach Polską Agencję Inwestycji i Handlu reprezentował wiceprezes Agencji ds. ekspansji zagranicznej Wojciech Fedko.
 więcej... 

10.05.2017
W Katowicach o Afryce
W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rozpoczęła się dziewiąta edycja największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej - Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
 więcej... 

10.05.2017
Guardian Glass reinwestuje 99 mln euro w Częstochowie
Amerykański producent szkła Guardian Glass zdecydował się ponownie zainwestować w Częstochowie, gdzie powstanie nowa linia produkcyjna tej firmy. Dzięki inwestycji Częstochowa staje się produkcyjnym hubem Guardiana w Europie. Zezwolenie na realizację projektu wydała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Projekt wspiera Polska Agencja Inwestycji i Handlu.
 więcej... 

09.05.2017
Wybrzeże Kości Słoniowej - kraj nowych możliwości
- Polskie firmy już znają Afrykę i są zainteresowane współpracą z tym regionem. Dzisiaj chcielibyśmy zachęcić je do poznania potencjału Wybrzeża Kości Słoniowej - powiedział prezes PAIH Tomasz Pisula otwierając seminarium dotyczące możliwości inwestycyjnych w tym kraju.
 więcej... 

08.05.2017
Rozwijamy współpracę z Etiopią
- Musimy zmienić strukturę eksportu, tak żeby polskie firmy były bardziej obecne na rynkach Afryki i Azji - mówił podczas otwarcia Polsko-Etiopskiego Forum Gospodarczego członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Krzysztof Senger. Forum, które odbyło się 8 maja w Addis Abebie, jest jednym z punktów programu delegacji do Etiopii zorganizowanej przez Agencję przy okazji oficjalnej wizyty w Etiopii prezydenta RP Andrzeja Dudy.
 więcej... 

05.05.2017
Katar i Polska planują wspólne projekty
- Współpraca handlowa i inwestycyjna między Polską a Katarem nie osiągnęła jeszcze satysfakcjonującego poziomu. Jednak ostatnie lata pokazują, że w tym zakresie jest coraz więcej obszarów do zagospodarowania  - mówił wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Krzysztof Senger, otwierając wspólnie z wicepremierem Jarosławem Gowinem i ministrem gospodarki i handlu Kataru Sheikhiem Ahmedem Bin Jassim bin Mohammed AL-Thanim, Forum Biznesowe Polska – Katar.
 więcej... 

02.05.2017
Prezydent wręczył flagę Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
W Dniu Flagi RP oraz Polonii i Polaków za Granicą prezydent Andrzej Duda odznaczył osoby zasłużone dla Polonii oraz wręczył flagi państwowe organizacjom krajowym i polonijnym. Biało-czerwoną flagę dla PAIH odebrał prezes Agencji Tomasz Pisula. Uroczystość odbyła się na dziedzińcu Belwederu w Warszawie.
 więcej... 

Dodaj do:    
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
ul. Bagatela 12; 00-585 Warszawa;
Fax: +48 22 334 9889

e-mail dla inwestorów: invest@paih.gov.pl

godziny pracy: poniedziałek-piątek 8:00-16:00
BIP
NIP: 526-030-01-67; kapitał zakładowy: 9.116.000,00 zł
KRS 0000109815 Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

webmaster@paih.gov.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności
JESTEŚMY CZĘŚCIĄ GRUPY
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij