Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Zainwestowali z nami
Strona główna > Inwestycje > Zainwestowali z nami

Zainwestowali z namiZainwestowali z nami


LG Chem

Yong Girl Lee, Kierownik Departamentu Wsparcia Biznesu, LG Chem Wrocław Energy

Firma LG Chem jest obecna w Polsce od 2005r. kiedy zainwestowała w fabryk produkującą poralizator, a następnie - w 2011r. - rozbudowała swój zakład umożliwiając produkcje tworzysz sztucznych. W 2015r., kiedy szukaliśmy lokalizacji dla nowej fabryki produkującej baterii do samochodów elektrycznych, Polska - a konkretnie okolice Wrocław/Kobierzyce - były na liście potencjalnych lokalizacji. Ostatecznie - m.in. dzięki istotnemu wsparciu ze strony polskich władz - w 2016 r. rozpoczęliśmy budowę naszej pierwszej fabryki baterii do samochodów elektrycznych w Biskupicach Podgórnych. Od tego czasu znacznie rozbudowaliśmy swoją działalność - dzięki czemu fabryka stała się nie tylko największym zakładem produkcyjnym należącym do LG Chem - ale również jednym z największych przedsięwzięć tego typu w Polsce. Zapewniając stabilny zatrudnienie dla grupy niemal siedmiu tysięcy pracowników i wspierając ekonomiczny rozwój w tym regionie. Przez 4 lata działalności fabryki w Polsce firmie LG Chem udało się stworzyć pierwszy i największy w Europie hub produkcji baterii elektrycznych w Polsce. Dzięki temu kraj stał się atrakcyjną destynacją inwestycyjną dla wielu innowacyjnych przedsięwzięć - to przyciągnęło wiele przełomowych technologii do Polski - jednocześnie czyniąc z kraju wiodącego gracza na rynku pojazdów elektrycznych.


dr Ewa Łabno-Falęcka, Head of Corporate Communication and External Affairs, Mercedes-Benz Polska

dr Ewa Łabno-Falęcka, Head of Corporate Communication and External Affairs, Mercedes-Benz Polska

Nowa fabryka Mercedes-Benz w Polsce odgrywa kluczową rolę w strategii rozwoju Mercedes-Benz Cars. Dzięki nowej lokalizacji w Jaworznie jesteśmy wstanie sprawnie wyposażać wyprodukowane przez nas pojazdy w wydajne silniki. To w 2016 - z pośród 35 lokalizacji w 7 krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej - wybraliśmy Jaworzno. Ten zakład jest przystosowany do najnowszych światowo przyjętych standardów dotyczących innowacyjności oraz atomizacji w procesie produkcji. Ta nowoczesna, bez emisyjna fabryka wytwarza konwencjonalne silniki do pojazdów hybrydowych oraz silnik spalinowe, które powstają we zgodności z najwyższymi standardami przyjętymi przez firmę Mercedes Benz. Przyjazny klimat inwestycyjny na Dolnym Śląsku i doskonała współpraca z polskimi władzami krajowymi i lokalnymi, wsparcie instytucji (PAIH, WSSE) i - co też miało dużo znaczenie - doskonale wykwalifikowana lokalna kadra pracowników - te wszystkie czynniki spowodowały, że kiedy wybieraliśmy lokalizacja dla swojej kolejnej inwestycji - ogłoszonej w styczniu 2019 fabryki baterii elektrycznych, która rozpocznie działalność w jesienią 2020 r. - ponownie wybraliśmy Polskę. Docelowo w tych dwóch fabrykach planowane jest łączne zatrudnię na poziomie 1300 osób.


Paweł Czech, Wiceprezes Nuadu

Paweł Czech, Wiceprezes, Nuadu

Wsparcie PAIH, przez oficjalne udostępnienie prestiżowej lokalizacji, było istotnym elementem procesu tworzenia oddziału zagranicznego Nuadu w Singapurze. Wykorzystaliśmy naszą tymczasową lokalizację w Singapurze do udanego zamknięcia umowy partnerskiej z jednym z najbardziej cenionych wydawców w Singapurze. W ciągu najbliższych dwóch, trzech lat pozwoli to Nuadu dotrzeć do ponad 3 miliona nowych użytkowników. Agencja zorganizowała nam m.in. spotkanie ze swoim singapurskim odpowiednikiem Economic Development Board (EDB), który wprowadził nas w aspekty warunków prowadzenia działalności biznesowej, singapurskiego prawa i księgowości.


Prezes Igoria Trade Wojciech Kuliński

Wojciech Kuliński, Prezes, Igoria Trade

Udział w Singapore Fintech Festival 2017 był naszym pierwszym zetknięciem się z tamtejszym rynkiem i jak się okazało - bardzo owocnym. Istotnym kontekstem naszej obecności na targach było podpisanie porozumienia o współpracy w obszarze fintech między KNF a jej singapurskim odpowiednikiem (Monetary Authority of Singapore). PAIH wsparła nie tylko zagraniczną ekspansję naszego produktu, ale także promocję polskiej marki w gronie międzynarodowych firm z branży fintech - podkreśla prezes Igoria Trade.


Steve Cohen, Dyrektor Zarządzający, Szef Centrum Korporacyjnego J.P. Morgan w Warszawie

Steve Cohen, Dyrektor Zarządzający, Szef Centrum Korporacyjnego w Warszawie, J.P. Morgan

J.P. Morgan działa w ponad 100 krajach na świecie. Nasze centra technologiczne i operacyjne zarządzane są w modelu 24 h na dobę, 365 dni w roku. Polska posiada wysoko wykwalifikowaną i technologicznie zorientowaną kadrę pracowniczą o szerokich horyzontach oraz infrastrukturę ekonomiczną, która jest idealna dla naszej firmy. W centrum korporacyjnym J.P. Morgan w Warszawie zostanie zatrudnionych ponad 3000 pracowników w następnych trzech latach.


Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA

Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy, MLEKOVITA

Mlekovita od wielu lat jest wiodącym eksporterem produktów mleczarskich w Polsce, ma uprawnienia eksportowe do 144 krajów, a smak i najwyższa jakość jej wyrobów podbija serca i podniebienia konsumentów w świecie od 1989 r. Dzięki wybudowaniu Fabryki Proszków Mlecznych Mlekovita będzie największym producentem tych produktów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Fabryka powstaje na 4,5 - hektarowej działce znajdującej się ok. 200m od zakładu firmy w Wysokiem Mazowieckiem. Jest to największa inwestycja z dotychczas realizowanych w historii firmy. Jej wartość to w sumie to ok. 300 mln zł. Zatrudnienie znajdzie tu 150 osób. Dążymy do tego, aby eksport produktów mleczarskich oraz wszelkie działania w tym zakresie podejmowane, promowały Polskę na arenie międzynarodowej jako wiarygodnego partnera gospodarczego, wspierały dobry wizerunek polskiego przedsiębiorcy, przyczyniały się do rozwoju gospodarczego kraju i regionu oraz przyciągały inwestorów a także budowały kapitał zaufania wobec Polski i Polaków.
Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij