Inwestycje

IT LOFT Park w Tychach


Park Naukowo Technologiczny w Dziedzinie IT i Projektowania Graficznego

Inwestor

MEMO Sp. z o. o. działa na rynku polskim jako inwestor i deweloper. Nasza działalność ukierunkowana jest na pozyskiwanie i wynajmowanie nieruchomości komercyjnych, w szczególności obiektów biurowych, handlowych, przemysłowych i logistycznych, tworzenie nowoczesnych parków technologicznych oraz warunków transferu technologii i usług technicznych. Realizujemy projekty rewitalizacji terenów poprzemysłowych miast Aglomeracji Górnośląskiej.Park nowoczesnych technologii

Na terenie zabytkowego Browaru Obywatelskiego w Tychach dzięki prywatnemu kapitałowi oraz dotacji ze środków Unii Europejskiej powstanie Park Nowoczesnych Technologii w dziedzinie IT oraz projektowania graficznego. Oprócz stworzenia specjalistycznych pracowni oraz laboratoriów inwestor planuje również przygotowanie nowoczesnej powierzchni biurowej z myślą o firmach chcących skorzystać z potencjału, jaki będzie oferował Park.Park IT w Tychach:

Naszą strategią jest stworzenie w Parku IT na terenie Browaru Obywatelskiego w Tychach dogodnych warunków do transferu technologii oraz innowacyjnego know-how w dziedzinie: oprogramowania i technologii informacyjno-komunikacyjnych, multimediów, marketingu, usług technicznych. Projekt powstaje w wyniku adaptacji budynku dawnej słodowni na nowoczesne powierzchnie biurowe oraz laboratoria urządzone w stylu LOFT o łącznej powierzchni ponad 8000 m2. Będzie to miejsce stwarzające idealne warunki do rezydowania i rozwoju dla firm z branży: IT, telekomunikacyjnych oraz szeroko pojętych multimediów, ceniących sobie dostępność specjalistycznych narzędzi ich pracy, ale również komfort oraz prestiż lokalizacji.Cechy parku:

 1. Całkowita powierzchnia budynku - 8484 m2
 2. Liczba kondygnacji naziemnych  - 4
 3. Plan typowego piętra - open space
 4. Liczba miejsc parkingowych - 280
 5. Data zakończenia inwestycji/ udostępnienia powierzchni biurowej - wrzesień 2015 r.Udogodnienia dla najemców i użytkowników:

 1. Lokalizacja - 450 m do dworca głównego PKP/autobusowego w Tychach
 2. Dostęp do w pełni wyposażonych laboratoriów IT (stacje komputerowe o wysokiej mocy obliczeniowej, profesjonalne projektory Barco i Panasonic, zewnętrzne stacje obliczeniowe, kamery i inne urządzenia peryferyjne)
 3. Ogrodzony, dozorowany teren wokół parku
 4. Zaplecze gastronomiczne - Restauracja - zlokalizowana na parterze budynku
 5. Planowane otwarcie przedszkola i żłobka po uruchomieniu parku w 2016 r.Obiekt posiada następujące instalacje:

 • Klimatyzacja - tak
 • Okablowanie telefoniczne - tak
 • Okablowanie komputerowe - tak
 • Okablowanie elektryczne - tak
 • Tryskacze - tak - mgła wodna
 • Czujniki dymu - tak
 • Podział powierzchni ściankami - indywidualnie według potrzeb
 • Recepcja - tak
 • Ochrona budynku - tak
 • Kable światłowodowe - tak
 • Kontrola dostępu do budynku - tak
 • Uchylne okna - tak
 • Dwustronne zasilanie - tak


Miasto

Tychy to blisko 130tysięczne miasto Aglomeracji Górnośląskiej -największej polskiej konurbacji,  lidera w dziedzinie nowoczesnych technologii, B&R, wielkiego ośrodka przemysłowego i naukowego. Usytuowane są przy skrzyżowaniu tras międzynarodowej E75 Norwegia - Grecja i krajowych DK1 Gdańsk - Cieszyn oraz Gliwice - Oświęcim (DK 44). Browar Obywatelski ma połączenie z główną arterią miasta prowadzącą z Tychów w kierunku Katowic oraz Bielska-Białej. W odległości 400m znajduje się dworzec PKP Tychy Główne. Dojazd do Browaru ułatwiają znaki drogowe rozmieszczone przy głównych trasach wokół Katowic i miast ościennych, wskazujące drogę do zabytku. Kliknij aby powiększyć


Kontakt:

ul. Browarowa 21,
43-100 Tychy
tel.: +48 602 239 921, +48 601 888 622, +48 601 890 283
e-mail: info@itloftpark.pl


(Ostatnia aktualizacja: styczeń 2020)


Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij