Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Kazachstan

KazachstanKazachstan


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Informacje ogólne

W okresie styczeń-sierpień 2021 r. w Kazachstanie odnotowano wzrost zarówno eksportu, jak i importu. Eksport wyniósł 37,45 mld USD, a import 25,37 mld USD.

Główne pozycje eksportowe w okresie styczeń-czerwiec 2021 r. to produkty mineralne (67,1%), metale i wyroby z metali (18,3%), produkty spożywcze (6,0%). Główne pozycje importowe to maszyny, sprzęt, środki transportu (40,2%), produkty przemysłu chemicznego (16,7%), produkty spożywcze (11,7%), metale i wyroby z metali (10,5%).

Informacja szczegółowa (relacje bilateralne) W strukturze towarowej kazachstańskiego eksportu do Polski dominowały nasiona lnu, ropa naftowa oraz produkty ropopochodne, węglowodory, wodór. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Kazachstanu dominowały świeże jabłka, leki, maszyny do automatycznego przetwarzania danych i urządzenia do nich, zespoły prądotwórcze oraz przetwornice jednotwornikowe, podgrzewacze do wody.

Raport sektorowy: Pobierz raport nt. rynku odnawialnych źródeł energii Kazachstanu »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij