Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneWietnam


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

Według danych Głównego Departamentu Celnego łączna wartość importu i eksportu towarów w całym kraju w pierwszej połowie marca 2022 r. wyniosła 30,55 mld USD, co oznacza wzrost o 12,7% (3,44 mld USD) w stosunku do drugiej połowy lutego 2022 r., w tym wartość eksportu osiągnęła 15,32 mld USD, co oznacza wzrost o 5,6% (808 mln VND), import osiągnął 15,23 mld USD co oznacza wzrost o 20,9% (2,64 mld USD) w stosunku w stosunku do drugiej połowy lutego 2022 r.

W pierwszej połowie marca 2022 r. bilans handlowy towarów odnotował nadwyżkę 93 mln USD. Największy wzrost po stronie eksportu nastąpił w grupach towarów obejmujących: telefony i elektroniczne komponenty o 27,2%, meble i wyroby z drewna o 15,1%, ropa naftowa o 85,2%. Największy wzrost po stronie importu nastąpił w grupach towarów obejmujących: komputery i elektroniczne komponenty o 17,7%, maszyny i urządzenia o 19,8%, wyroby tekstylne o 65%.

W strukturze towarowej wietnamskiego eksportu do Polski dominowały: aparatura do telefonii i telegrafii przewodowej oraz telekomunikacyjna; części i zespoły urządzeń nadawczych i radarowych, aparatura odbiorcza dla telewizji, monitory i projektory wideo oraz obuwie z cholewkami skórzanymi. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Wietnamu dominowały: miedź rafinowana i stopy miedzi; silniki turboodrzutowe, turbośmigłowe oraz filety i inne mięso z ryb świeże, schłodzone lub zamrożone.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Wietnamie. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Wietnamie. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij