Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Malezja

rynki zagraniczneMalezja


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

Budżet kraju na rok 2021 pod hasłem "Zjednoczeni, zwyciężymy” skupia się na trzech obszarach: zapewnienie dobrobytu obywateli, ciągłość biznesowa i odporność gospodarki.

Malezja została uznana za jeden z krajów, które odniosły największy sukces w radzeniu sobie ze społeczno-gospodarczym wpływem pandemii COVID-19. Przewiduje się, że handel zagraniczny Malezji wzrośnie o 3,9%, przy czym import i eksport towarów wzrośnie odpowiednio o 5,3% i 2,7%. PKB Malezji ma odzyskać wzrost w 2021 r. na poziomie 6,5% do 7,5%. Oczekuje się także wzrostu w konsumpcji prywatnej.

Malezja to centrum szeroko pojętego przemysłu halal w Azji Południowo-Wschodniej ze względu na kompleksowy i nowoczesny system tej certyfikacji. Stabilna gospodarka z wysoko rozwiniętą infrastrukturą handlu e-Commerce i m-Commerce. Polskim eksporterom oferuje możliwości rozwoju w różnych branżach, z naciskiem na kosmetyczną, spożywczą, FinTech oraz odnawialne źródła energii. To także w tych sektorach, w relacjach bilateralnych Polska odnosi dotychczas największe korzyści.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Malezji. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Malezji. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij