Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneNiderlandy


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

Dane statystyczne z roku 2021 potwierdzają bardzo pozytywny wynik w wymianie gospodarczej pomiędzy Polska i Niderlandami. W ubiegłym roku wartość wymiany handlowej wyniosła 24 mld EUR, co jest zauważalną tendencją wzrostową w porównaniu do 2020 r. (mimo wciąż utrzymujących się ograniczeń w związku z pandemią COVID-19 odnotowaliśmy wzrost w handlu).

Ogólna informacja: Polski eksport do Niderlandów wyniósł ok. 12,3 mld EUR, a import z Niderlandów osiągnął wartość 11,7 mld EUR. Przy dokonaniu komparatystyki na skalę europejską i międzynarodową otrzymamy wynik wskazujący na Polskę jako szósty kierunek eksportu do Niderlandów i dziesiątego partnera importowego dla Niderlandów.

Sektory, które generują te wyniki w eksporcie do Niderlandów z Polski to głównie towary przemysłowe i maszyny, sprzęt elektryczny, ale także zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części produkowane w Polsce w dużych ilościach. Zainteresowaniem Niderlandów cieszą się w Polsce w szczególności meble, produkowane jako private label. Duże znaczenie ma także rolnictwo specjalistyczne. Wart podkreślenia pozostaje sektor usług, bo jest to 4,5 mld EUR w obrocie usługami między naszymi krajami. Polska wyróżnia się niezwykle zróżnicowanym rynkiem w zakresie usług, dlatego doceniany jest jej ogromny potencjał.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Królestwie Niderlandów. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Królestwie Niderlandów. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij