Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneIndonezja


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

Ministerstwo Finansów RI prognozuje wzrost gospodarczy Indonezji w 2022 r. na poziomie 5,5%. Ministerstwo Handlu RI podsumowało handel zagraniczny w 2021 r. Wg oceny rządu Indonezja przekształca się w kraj, który produkuje i sprzedaje zaawansowane technologicznie produkty przemysłowe. Cztery z pięciu głównych indonezyjskich pozycji eksportowych poza ropą naftową i gazem w 2021 r. stanowiły towary przemysłowe i przemysł zaawansowanych technologii, tj. surowy olej palmowy (CPO) i jego pochodne (32,83 mld USD); stal (20,95 mld USD); produkty elektryczne i elektroniczne (11,80 mld USD) oraz pojazdy silnikowe i ich części zamienne (8,64 mld USD). Rząd Indonezji wyraził intencję do przyspieszenia zakończenia negocjacji Indonezja - UE w sprawie kompleksowej umowy o partnerstwie gospodarczym (CEPA).

Indonezja jest ważnym partnerem gospodarczym Polski w Azji Południowo-Wschodniej ze znaczącym potencjałem, szczególnie w sektorach obronności, górnictwa (ropa i gaz, węgiel), kosmetycznego, energii, rolno-spożywczego, elektronicznego, transportu morskiego i ochrony środowiska. Powstający sektor polskich cyfrowych startupów trafia również do Indonezji. Od 2016 r. Polska może eksportować polskie produkty mleczarskie do Indonezji pod warunkiem wcześniejszego zarejestrowania zakładu produkcyjnego. W ub.r. 12 nowych polskich marek z sektora FMCG rozpoczęło eksport do Indonezji przy wsparciu ZBH.

W strukturze towarowej indonezyjskiego eksportu do Polski dominowały maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części, tworzywa sztuczne i artykuły z nich, obuwie, nakrycia głowy, parasole, pióra, kwiaty sztuczne. Z kolei w strukturze towarowej importu z Polski do Indonezji dominowały również maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne oraz ich części, metale nieszlachetne i artykuły z nich, zwierzęta żywe i produkty pochodzenia zwierzęcego oraz produkty spożywcze.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Indonezji. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Indonezji. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij