Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneEgipt


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

Wartość wymiany handlowej między Polską a Egiptem w 2021 r. wyniosła 2 mld 798 mln PLN notując wzrost o ok. 24% w stosunku do 2020 r. Tym samym był to najlepszy rok w historii wymiany handlowej między krajami pobijający o ok. 8% wynik sprzed pandemii z dotychczas najlepszego 2019 r.

Główną kategorią eksportową do Egiptu są produkty rolno-spożywcze. Egipt jest pierwszym na świecie odbiorcą polskich jabłek. Wartość ich eksportu w 2021 r. osiągnęła ponad 300 mln PLN. Istotne w tej kategorii były również wyroby cukiernicze i kakaowe oraz produkty mleczarskie. Drugą kategorią eksportową do Egiptu są maszyny i urządzenia mechaniczne oraz elektryczne, w tym artykuły gospodarstwa domowego i transformatory, przewody, żarówki oraz lampy. Na kolejnych miejscach pod względem eksportu znalazły się kategorie takie jak produkty przemysłu chemicznego, w tym kosmetyki oraz tworzywa sztuczne.

Egipt ze swoją ponad 100-milionową populacją jest najludniejszym krajem Bliskiego Wschodu i największa gospodarką w Afryce Północnej. Wg danych WB Global Economic Prospect 2022 szacowany wzrost egipskiego PKB w 2021 r. wyniósł 3,3%. Natomiast w 2022 r. prognozowany jest wzrost o 5,5%. Zgodnie z UNCTAD World Investment Report 2021 Egipt nieprzerwanie od 2017 r. pozostaje największym odbiorcą inwestycji zagranicznych w Afryce.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Egipcie. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Egipcie. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij