Specjalny serwis na czas pandemii dla przedsiębiorców PAIH24: 22 334 99 55
Eksport

rynki zagraniczneDania


Zapoznaj się z aktualnymi informacjami z rynku i zyskaj wiedzę na temat uwarunkowań prowadzenia biznesu.

Eksport/ Import

W maju 2022 r. łączny eksport towarów i usług wzrósł o 4,9% do 158 mld DKK. Import ogółem wzrósł o 0,9% do 136 mld DKK. Całkowity eksport wzrósł o 9,5% w ciągu ostatnich trzech miesięcy, podczas gdy import wzrósł o 7,9%. Wyraźnie rosnący poziom zarówno eksportu, jak i importu należy rozpatrywać w sytuacji generalnie rosnących cen. (Na podstawie publikacji Danmarks Statistik z 11 lipca 2022 r.).

Liczba osób długotrwale bezrobotnych jest w Danii na najniższym poziomie od końca lata 2009 r. Po uwzględnieniu wahań sezonowych, w maju bezrobocie wzrosło o 800 do 71 300 osób, co oznacza, że bezrobocie wynosi 2,5% siły roboczej. Wzrost bezrobocia należy rozpatrywać w świetle nowo przybyłych uchodźców ukraińskich, którzy otrzymują zasiłki i jednocześnie są oceniani jako osoby zdolne do pracy.

W nowej prognozie dla duńskiej gospodarki Danmarks Nationalbank obniżył przewidywany wzrost gospodarczy w 2022 r. z 3,1% do 2,1% oraz przewidział inflację na poziomie 4,9%. Wysoka inflacja i spowolnienie wzrostu wynikają między innymi z faktu, że rosnące ceny surowców i niepewność wywołana wojną w Ukrainie wpłyną na konsumpcję i inwestycje. Tak wysoki poziom inflacji zanotowano w Danii ostatnio w latach 80.


Alert rynkowy

Dowiedz się więcej o bieżącej sytuacji w Danii. Sprawdź, czy występują ograniczenia i restrykcje lub utrudnienia w podróżowaniu. Nie przegap szans eksportowych pojawiających się na tym rynku. Alert rynkowy dostępny tutaj


Wydarzenia branżowe

Sprawdź rekomendowane przez PAIH branżowe wydarzenia targowe organizowane w Danii. Lista dostępna tutajOpracowania i raporty:

Charakterystyka rynku
Podstawowe informacje gospodarcze, potencjał eksportowy, kultura biznesu.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 

Informacje podatkowe 
System podatkowy oraz podstawowe rodzaje danin.

Ikona publikacji do pobrania - szara mała   Zobacz » 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszą ofertą i dowiedź się, co możemy zrobić dla rozwoju Twojej firmy lub skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły. 

Wyszukaj inny rynek »

Sprawdź naszą ofertę »Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Krucza 50

00-025 Warszawa


Wszystkie prawa zastrzeżone; Wyłączenie odpowiedzialności

Biuletyn Informacji Publicznej PAIH internetART
Portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Akceptuję politykę prywatności Portalu zamknij