Aktualności

Zakończyła się misja polskich firm do Afryki

Za nami dwa bardzo ważne wydarzenia dla rozwoju relacji handlowych między Polską a Afryką. 5 lutego w Nairobi odbyło się spotkanie biznesowe dotyczące wspólnych perspektyw gospodarczych Polski i Kenii, natomiast 7 lutego w Kigali miało miejsce Polsko-Rwandyjskie Forum Biznesowe.
Misja polskich firm do Afryki

W wydarzeniu w Nairobi uczestniczyło przeszło 300 osób, w tym przedsiębiorcy z ponad 30 firm z Polski oraz liczni reprezentanci jednostek naukowo badawczych i instytucji otoczenia biznesu z obu krajów. Podczas całodniowego spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji o sektorze mleczarskim i branży biogazowej oraz uczestniczyć w spotkaniach networkingowych.

W Forum w Kigali brali natomiast udział reprezentanci niemal 20 firm z Polski i aż 80 z Rwandy. Dla uczestników odbyły się liczne spotkania B2B zacieśniające polsko-rwandyjskie relacje biznesowe. Zgromadzeniu mogli także wysłuchać prezentacji o sektorach z największym potencjałem do współpracy między naszymi krajami.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu była organizatorem misji firm z Polski do Afryki oraz spotkania biznesowego w Nairobi i Forum w Kigali. Polskiej delegacji przewodził Prezydent RP Andrzej Duda.