Aktualności

Zainteresowanie polską sceną technologiczną w Singapurze rośnie

AngelHack Global Hackathon Series po raz pierwszy zawita do Polski. To m.in. zasługa współpracy singapurskiego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z Tribe i AngelHack, organizacjami które postawiły na Warszawę. Stolica Polski tym samym dołączyła do cyklicznej inicjatywy organizowanej w rozsianych po całym świecie ośrodkach innowacji, podczas której zespoły developerów rywalizują, aby stworzyć rozwiązanie dla danego problemu technologicznego.
hackwarsaw 2024

Globalny konkurs, który zrzesza najlepszych na świecie programistów, projektantów, przedsiębiorców i entuzjastów technologii, aby przesuwać granice innowacji, po raz pierwszy zawita do Polski. Dzięki warszawskiej edycji Global Hackathon Series developerzy z całego kraju będą mogli wziąć udział w pełnym adrenaliny 24-godzinnym hackathonie, w którym innowacje nie znają granic, a możliwości są nieograniczone.

Decyzja o włączeniu Polski do Global Hackathon Series bardzo nas cieszy. Szczególnie, że tym roku Warszawa jest jedyną lokalizacją z Europy. Z perspektywy naszego biura jest to wyraźny sygnał o rosnącym zainteresowaniu w Singapurze polską sceną technologiczną i tą częścią Europy. Dla przedsiębiorców z Polski udział w hackathonie będzie natomiast okazją do zaprezentowania się przed międzynarodową publicznością i przede wszystkim cennym doświadczeniem - komentuje Magdalena Smolak, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Singapurze.

Hackathon to jednak nie wszystko, uczestnicy będą mogli także wziąć udział sesjach keynote i interaktywnych warsztatach. Wydarzenie będzie również okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń z innymi innowatorami oraz poszerzających horyzonty rozmów z mentorami branżowymi. Zwycięski zespół z Warszawy będzie miał dodatkowo szansę rywalizować na arenie międzynarodowej i wziąć udział w Wielkim Finale Global Hackathon Series, który odbędzie się w Singapurze jeszcze w tym roku. Na zwycięzcę całej rywalizacji, w której według przewidywań organizatorów ma wziąć udział przeszło 5000 developerów, czeka aż 180 000 USD.

Warszawski hackathon rozpocznie się 15 czerwca 2024 r. w Google Warsaw Campus. Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest patronem wydarzenia.

Więcej informacji i rejestracja »

* * *

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.