Aktualności

Tunezja bramą do Afryki dla polskiego biznesu

Tunezja to kraj, który może dla polskiego biznesu stać się bramą do innych rynków afrykańskich. To wniosek płynący z konferencji „Tunisia as a Gateway to Africa”, która odbyła się w Centrum Informacyjnym PAIH. Wydarzenie przyciągnęło kilkudziesięciu przedstawicieli polskich firm i instytucji otoczenia biznesu.
Tunisia as a Gateway to Africa

Gościem honorowym konferencji był Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Tunezyjskej Pan Taoufik Chebbi. Podczas wystąpienia mówił o długiej historii relacji dyplomatycznych łączących Polskę i Tunezję oraz rosnącej roli relacji gospodarczych pomiędzy naszymi krajami. Podkreślił, że gospodarki obu państw mogą zyskać, łącząc tempo rozwoju i innowacyjność Polski z tunezyjskimi silnymi relacjami w regionie i otwartością na współdziałanie.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele organizacji biznesowych z Tunezji. Ahmed Hamouda z Polsko-Tunezyjskiej Izby Handlowej (PTCC) zaprezentował szanse, jakie daje obecność na tamtejszym rynku. Mówił między innymi o doskonałej lokalizacji Tunezji, otwartości tego kraju na współpracę handlową i sieci relacji, jaką posiada ona w regionie i na całym kontynencie. Anis Jaziri, prezes Tunisia Africa Business Council mówił o rozwoju gospodarczym swojego kraju i szansach, jakie stoją przed Polską i Tunezją dzięki nawiązanej współpracy.

Podczas wydarzenia zostały podpisane porozumienia o współpracy pomiędzy PTCC i PAIH, Tunisia Africa Business Council oraz Targami Kielce. Konferencji towarzyszyła sesja networkingu pomiędzy przedstawicielami przedsiębiorcami i organizacjami biznesowymi.

Galeria zdjęć: