Aktualności

Rola instytucji otoczenia biznesu we wspieraniu przedsiębiorczości – patronat PAIH

Diagnoza barier w korzystaniu z pomocy publicznej oraz rozwój firm działających w parkach technologicznych były tematami, które poruszono podczas seminarium pt. „Rola instytucji otoczenia biznesu we wspieraniu inwestycji i rozwoju przedsiębiorstw” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Organizatorem wydarzenia był Instytut Ekonomii i Finansów na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM.
Seminarium_Olsztyn

Uczestnicy szkolenia poznali narzędzia, jakimi posługują się Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH), Specjalne Strefy Ekonomiczne oraz Parki Naukowo-Technologiczne, by przyciągać inwestycje do Polski.

W trakcie seminarium zaprezentowano również wyniki badań przeprowadzonych przez zespół Katedry Inwestycji i Nieruchomości na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz zespół Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM we współpracy z szeregiem partnerów - parków technologicznych i specjalnych stref ekonomicznych.

Celem badań było lepsze zrozumienie gospodarki, określenie głównych czynników rozwoju biznesu i inwestycji oraz wsparcie firm w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy. Firmy mogą skorzystać z tych badań, aby lepiej zrozumieć, jak efektywnie wykorzystać dostępne wsparcie i rozwijać swoje działalności na rynkach międzynarodowych. Publikacja dostępna jest na stronie UMK.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.