Aktualności

PAIH zwiększa obecność w Wielkopolsce. Regionalne Biuro Handlowe w Poznaniu już działa

Polska Agencja Inwestycji i Handlu z kolejnym Regionalnym Biurem Handlowym. Oddział PAIH w Poznaniu oficjalnie otworzyli minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk, sekretarz stanu w MRiT Jacek Tomczak, wiceprezes zarządu PAIH Magdalena Skarżyńska, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Biuro stanowi wsparcie dla polskich firm z całego województwa.
RBH Poznań

Regionalne Biura Handlowe powstały w odpowiedzi na potrzeby polskich firm w całej Polsce. Jednym z priorytetów działania regionalnych biur Agencji jest wzmocnienie współpracy z lokalnymi organizacjami gospodarczymi i branżowymi oraz edukacja działających w regionie MŚP w zakresie eksportu i rynków zagranicznych. W otwarciu Regionalnego Biura Handlowego PAIH w Poznaniu licznie uczestniczyli przedstawiciele wielkopolskiego biznesu i lokalnych instytucji wsparcia.

Zapraszam do korzystania z oferty Biura Handlowego PAIH w Poznaniu. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się korzystać z usług Biura, będą mieli dostęp do wielu narzędzi wsparcia, które przyczynią się do rozwoju ich firm nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej, stwarzając tym samym szansę na zaznaczenie swojej pozycji na rynkach zagranicznych - powiedział minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk.

Wielkopolscy przedsiębiorcy potrzebują mocnego wsparcia eksportu, które da Regionalne Biuro Handlowe PAIH. Mamy wiele marek w naszym regionie, przed którymi warto otworzyć rynki zagraniczne. Przedsiębiorcy będą mogli sprawniej otrzymać informacje na temat dostępnych instrumentów wsparcia biznesu, co pozwoli im dynamiczniej i wszechstronniej rozwijać własne firmy - dodał wiceminister rozwoju i technologii Jacek Tomczak.

Magdalena Skarżyńska, wiceprezes PAIH podkreślała wkład firm z Wielkopolski w rozwój polskiej gospodarki. Aby wykorzystać cały potencjał ekonomiczny tego regionu, Agencja musi funkcjonować blisko, a działalność regionalnego biura pozwoli skuteczniej dotrzeć do przedsiębiorców i lokalnych instytucji wsparcia biznesu z ofertą PAIH, która obejmuje wsparcie w procesie ekspansji zagranicznej czy pozyskiwania inwestorów zagranicznych.

Zachęcam przedsiębiorców z całego regionu Wielkopolski do kontaktów z naszym biurem w Poznaniu. Czekają tu na Państwa wysokiej klasy fachowcy, którzy bezpłatnie udzielają informacji w zakresie wsparcia eksportu na rynki zagraniczne i pozyskiwaniu inwestorów. Regionalne Biuro PAIH ma ułatwić kontakt lokalnego biznesu z Agencją, tak aby firmy mogły z łatwością zdobywać wiedzę i nawiązywać międzynarodowe relacje biznesowe - mówiła wiceprezes PAIH Magdalena Skarżyńska.

Biorący udział w otwarciu Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania zaznaczył, że otwarcie biura przyczyni się do przyspieszenia rozwoju wielkopolskich firm w międzynarodowych relacjach biznesowych. Podkreślał przy tym ogromny potencjał rozwoju regionu w nadchodzących latach i konieczność wspierania polskiej gospodarki nie tylko na szczeblu lokalnym, ale również w ramach wspólnoty UE.

Podczas spotkania eksperci PAIH przedstawili obecnym przedsiębiorcom dostępne instrumenty wsparcia. Uczestnicy poznali możliwości współpracy przy ekspansji na rynki zagraniczne, pozyskiwaniu inwestorów, a także szczegóły obecności Polski na wystawie światowej Expo 2025 Osaka, Kansai.

Regionalne Biuro Handlowe PAIH w Poznaniu mieści się przy ul. Głogowskiej 18 i działa w godzinach 8:00-16:00.

Galeria zdjęć:

* * *

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.