Aktualności

PAIH z pierwszym stoiskiem narodowym na targach w Mołdawii

18 grudnia 2023
Polska Agencja Inwestycji i Handlu, przy wsparciu Ambasady RP w Kiszyniowie, była tegorocznym partnerem jednego z najważniejszych mołdawskich wydarzeń branży rolniczo-sadowniczej - Fruit Business Conference. Stoisko narodowe, które tworzyło pięć firm z Polski to pierwsze tego typu przedsięwzięcie PAIH w Mołdawii.
Fruit Business Conference

Konferencja była dla firm platformą do wymiany pomysłów oraz okazją do zapoznania się z innowacjami, nowościami i trendami technologicznymi oraz rozwiązaniami handlowymi wszystkich elementów łańcucha dostaw owoców świeżych i przetworzonych. Przy okazji Fruit Business Conference przedsiębiorcy mogli także porównać swoje doświadczenia i podzielić się wiedzą. Organizatorem wydarzenia było największe stowarzyszenie producentów owoców w Mołdawii, Moldova Fruct, z którym PAIH ściśle współpracuje.

Dzięki udziałowi w wydarzeniu przedsiębiorcy z Polski mieli także szansę zaprezentować mołdawskim odbiorom swoje innowacyjne produkty i usługi. Rozwiązania z Polski cieszyły się dużym zainteresowaniem mołdawskich odbiorców, polska strefa wystawiennicza przez cały czas trwania targów tętniła życiem. Odwiedził ją chociażby Ambasador RP w Kiszyniowie, Tomasz Kobzdej.

Galeria zdjęć: