Aktualności

PAIH na Web Summit 2023

17 listopada 2023
W Lizbonie zakończyło się jedno z najważniejszych wydarzeń branży technologicznej - Web Summit. Stolica Portugalii gościła z tej okazji przez ostatnie kilka dni ponad 70 000 osób, w tym silną delegację z Polski. Nasz kraj reprezentowały Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Ministerstwo Cyfryzacji oraz 18 innowacyjnych firm technologicznych.
Web Summit 2023 - Pawillon

Web Summit 2023 to były trzy dni pełne spotkań i rozmów. Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia przedsiębiorcy z Polski mogli porozmawiać o możliwościach współpracy z reprezentantami portugalskich firm podczas spotkania zorganizowanego przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Lizbonie i polską ambasadę w Portugalii.

Pierwszego dnia konferencji odbył się natomiast zorganizowany przez PAIH i Ministerstwo Cyfryzacji panel dyskusyjny o Polsce jako kraju innowacji. Podczas Masterclass eksperci mówili m.in. o rozwoju Polski pod względem innowacji oraz o polskim ekosystemie startupów. Temat cieszył się dużym zainteresowaniem, na wydarzenie zapisało się przeszło 1000 osób.

Web Summit 2023 - Masterclass

Przez cały czas trwania konferencji, dla zainteresowanych naszym krajem, był także dostępny polski Pawilon Narodowy. Jego otwarcie zgromadziło licznych gości, którzy już pierwszego dnia wydarzenia chcieli poznać polskie innowacyjne rozwiązania technologiczne. Zainteresowanie Polską nie słabło także później. Polscy przedsiębiorcy przez trzy dni trwania konferencji odbyli setki spotkań, a ich rozmowy pozwoliły na zacieśnianie polsko-portugalskich relacji biznesowych.