Aktualności

PAIH aktywnym uczestnikiem Singapore Fintech Festival

17 listopada 2023
Zakończył się Singapore FinTech Festival - największy na świecie festiwal sektora technologii finansowych. Tegoroczna edycja przyciągnęła przeszło 70 tysięcy odwiedzających i prawie 700 wystawców. Polski pawilon zorganizowany wspólnie przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, PKO Bank Polski i Fundację FinTech Poland był natomiast jednym z 36 międzynarodowych stoisk.
Singapore Fintech Festival 2023

Pawilon Narodowy, zorganizowany pod szyldem Future Finance Poland - inicjatywy mającej na celu wzmocnienie polskiego sektora finansowego, był sercem polskiej aktywności na targach. To dzięki niemu w Singapurze mogły zaprezentować się przyszłościowe i wysoce konkurencyjne start-upy z Polski.

Podczas targów odbył się również Demo Day w ramach Global FinTech Hackcelerator, programu łączącego europejskie startupy z branży fintechowej z rynkiem singapurskim. Wśród 19 firm z całego świata znalazło się 2 finalistów European Fintech Hackcelerator, czyli europejskiej edycji konkursu, którą od trzech lat z sukcesami organizuje PAIH wraz z akceleratorem Accelpoint.

W ramach promocji polskich innowacyjnych rozwiązań finansowych, PAIH wraz z PKO Bankiem Polskim, FinTech Poland, Global FinTech Institute, Singapore Business Federation oraz Ambasadą RP w Singapurze zorganizowała również imprezę towarzyszącą Festiwalowi - Poland-ASEAN Fintech Forum. Wydarzenie poświęcone było możliwościom współpracy między ekosystemami finansowymi Polski i krajów Azji Południowo-Wschodniej.

Singapore Fintech Festival 2023 - Otwarcie pawilonu