Aktualności

Japonia przyciąga uwagę polskich firm

Ponad 300 przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji wspierających polski biznes wzięło udział w seminarium inaugurującym cykl szkoleniowy „Szansa na rozwój Twojego biznesu w Japonii - Expo 2025 Osaka, Kansai”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Expo w PAIH. Podczas spotkania uczestnicy m.in. dowiedzieli się jak rozwijać współpracę z japońskimi partnerami, poznali szczegóły Programu Gospodarczego i Programu Partnerskiego Polski na Expo 2025 Osaka, Kansai, a także pozyskali cenne wskazówki nt. instrumentów wsparcia polskiego biznesu w związku z Expo.
Seminarium_Expo 2025 Osaka, Kansai

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się eksperci z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Tokio, Japońskiej Organizacji Handlu Zagranicznego JETRO w Warszawie, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Banku Gospodarstwa Krajowego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Polskiej Izby Gospodarczej w Japonii (PCCIJ). Podczas dyskusji panelowej o doświadczeniach we współpracy z japońskimi partnerami i specyfice tamtejszego rynku rozmawiali przedstawiciele firm Comarch, RTB House, Seedia City, Virtud oraz Spółdzielni Pokój.

Wysoka frekwencja pokazuje, że polscy przedsiębiorcy są gotowi na ekspansję zagraniczną, również na tak odległe i wymagające rynki, jak rynek japoński.

Wysoka frekwencja na tym pierwszym, inaugurującym seminarium - ponad 300 uczestników stacjonarnych i online, świadczy o tym, że nasze działania są potrzebne, znajdują odbiorców, a polscy przedsiębiorcy są gotowi na ekspansję zagraniczną, w tym na rynek japoński. Ważne jest także, że polscy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że ekspansja na rynki zagraniczne wymaga odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza jeśli chodzi o wymagający rynek japoński.

Cieszy nas, że przedsiębiorcy darzą nas zaufaniem, zwracają się do Zespołu Expo w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, planując i przygotowując ekspansję zagraniczną. Seminarium otwierające cykl szkoleniowy to jedna z wielu inicjatyw zaplanowanych i realizowanych w ramach Programu Gospodarczego udziału Polski w Expo 2025 Osaka, Kansai. Serdecznie zachęcam polskich przedsiębiorców do zapoznania się ze szczegółami i zapraszam do udziału - Eliza Klonowska-Siwak, Zastępca Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej na Expo 2025 Osaka, Kansai.

Harmonogram kolejnych wydarzeń szkoleniowych jest następujący:

  • 6 lutego 2024 r. – webinarium branży rolno-spożywczej (więcej informacji TUTAJ),
  • 16 kwietnia 2024 r. – webinarium branży zielonych technologii,
  • 21 maja 2024 r. – webinarium branży kosmetycznej,
  • 11 czerwca 2024 r. – webinarium branży medycznej i farmaceutycznej,
  • 10 września 2024 r. – webinarium branży gamingowej,
  • 15 października 2024 r. – webinarium branży IT/FinTech,
  • 20 listopada 2024 r. – seminarium podsumowujące cykl webinariów.
Galeria zdjęć: