Aktualności

Gala podsumowująca inwestycje zrealizowane przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w 2023 roku

Za nami Gala podsumowująca inwestycje zrealizowane przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w 2023 roku. Wydarzenie odbyło się we wtorek, 5 marca w Warszawie i było zwieńczeniem kolejnego rekordowego pod względem wartości projektów inwestycyjnych roku oraz okazją do licznych rozmów. Spotkanie służyło także pogłębianiu relacji między biznesem, instytucjami państwowymi, organizacjami pozarządowymi i jednostkami samorządu terytorialnego.
Gala Inwestora 2024

Galę rozpoczęły przemówienia Prezesa PAIH Andrzeja Dychy i Wiceministra Rozwoju i Technologii Jacka Tomczaka. W wystąpieniach zgodnie podkreślali jak atrakcyjnym do inwestowania i prowadzenia biznesu miejscem jest Polska. Następującą po nich prezentację na temat inwestycji poprowadził Dyrektor Departamentu Inwestycji PAIH Marcin Fabianowicz. W swoim wystąpieniu prezentował szczegóły, co do wartości i liczby zrealizowanych inwestycji.

Najważniejszym punktem Gali była zaś ceremonia wręczenia nagród dla inwestorów i instytucji otoczenia biznesu. Za znaczący wkład w rozwój naszego kraju oraz ogromne zaangażowane w promocję gospodarczą Polski, wyróżnienia otrzymali:

  • Intel w kategorii największa inwestycja produkcyjna
  • Visa w kategorii największa inwestycja usługowa
  • Volvo w kategorii największa inwestycja R&D
  • Baltic Towers w kategorii największa polska inwestycja
  • SoDa w kategorii instytucja otoczenia biznesu

W 2023 roku z udziałem PAIH zakończone zostały 74 wysokojakościowe projekty inwestycyjne o wartości 7,4 mld euro. To podwojenie rekordu z roku 2022 i niemal 20 000 nowych miejsc pracy. Największymi inwestorami były Stany Zjednoczone, Niemcy i Wielka Brytania.