Aktualności

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, przedstawicieli regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2023

„Tu zaczyna się eksport”, tymi słowami rozpoczęło się tegoroczne PAIH Forum Biznesu, na które zarejestrowało się ponad sześć tysięcy osób. Już pierwszy dzień wydarzenia zgromadził na PGE Narodowym czołówkę polskiego biznesu oraz nauki, setki reprezentantów sektora MŚP i jego partnerów. Wśród obecnych są również eksperci PAIH oraz liczni przedstawiciele regionów, izb handlowych i instytucji otoczenia biznesu. Gromadząc tak wielu różnorodnych uczestników PGE Narodowy stał się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

PAIH Forum Biznesu 2023


Celem Forum jest wsparcie polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej. Nie przypadkowo hasłem tegorocznej edycji są słowa „Tu zaczyna się eksport”. Wydarzenie na PGE Narodowym jest dla przedsiębiorców, którzy planują lub już rozpoczęli ekspansję na zagraniczne rynki, przestrzenią do rozwoju i zdobycia wiedzy.

To już drugi raz jak po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 możemy się tak licznie spotkać na żywo na PGE Narodowym. Zeszłoroczna edycja okazała się niebywałym sukcesem. Tak liczna Państwa obecność rok temu i jeszcze większa dzisiaj - pokazuje, że Polacy chcą eksportować. I to z roku na rok coraz bardziej. Głęboko wierzę, że te dwa dni będą okazją do zdobycia praktycznej wiedzy, merytorycznych spotkań i nawiązania licznych kontaktów biznesowych - mówił podczas oficjalnego otwarcia PAIH Forum Biznesu 2023 Paweł Kurtasz, prezes zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Zeszłoroczne PAIH Forum Biznesu przerosło wszelkie oczekiwana i jako jednodniowe wydarzenie okazało za krótkie. Dlatego edycja 2023 to aż dwa dni pełne dyskusji i spotkań. W tym roku na PGE Narodowym odbędzie się przeszło 70 warsztatów i paneli. Pierwsze z aktywności, które już się zakończyły zgromadziły setki przedsiębiorców.

Największym zainteresowaniem cieszył się dotychczas panel poświęcony programowi wsparcia dla przedsiębiorców planujących internacjonalizację działalności ABC Eksportu. Równie popularne były dyskusje dotyczące obecności Polski na zbliżającym się Expo 2025, Osaka Kansai i stanu polskiej gospodarki. Na wszystkie wymienione panele zarejestrowało się ponad tysiąc osób.

Przez cały czas trwania wydarzenia przedsiębiorcy mają również okazję porozmawiać z ponad 100 ekspertów PAIH z Zagranicznych Biur Handlowych. To jedyna taka okazja w roku kiedy w Polsce można spotkać przedstawicieli Agencji reprezentujących przeszło 70 rynków. Pierwszy dzień wydarzenia jeszcze się nie skończył, a już można mówić o rekordzie. Eksperci z zagranicznych biur odbyli już setki spotkań. Największym zainteresowaniem cieszyło się pięć rynków: Niemcy i Szwajcaria, Wielka Brytania i Irlandia, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Francja.

Nowością w stosunku do ubiegłych edycji Forum jest strefa spotkań i rozmów z prelegentami. To w tym miejscu przez dwa trwania wydarzenia uczestnicy będą mogli odbyć rozmowy mentoringowe na interesujące ich tematy. Niemal 300 prelegentów będzie dzielić się zaś wiedzą i odpowiadać na pytania.

W ramach tegorocznego PAIH Forum Biznesu zorganizowaliśmy jeszcze więcej aktywności niż rok temu - 11 scen, liczne panele, warsztaty i aż 56 stanowisk Zagranicznych Biur Handlowych. Wierzymy, że pozwoli to Państwu jeszcze lepiej poznać ofertę PAIH oraz naszych partnerów, dowiedzieć się więcej o danych rynkach oraz nawiązać nowe kontakty biznesowe. PAIH Forum Biznesu to w końcu święto polskich przedsiębiorców - eksporterów, obecnych i przyszłych oraz wszystkich tych, którzy chcą się rozwijać, szukają nowych rozwiązań i pomysłów - dodał Paweł Kurtasz.

PAIH Forum Biznesu 2023 odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym jest Polski Fundusz Rozwoju, a partnerami głównymi: Bank Gospodarstwa Krajowego, Polska Strefa Inwestycji, Kamiennogórska SSE Małej Przedsiębiorczości, Invest Park Wałbrzyska SSE, Krakowski Park Technologiczny, Legnicka SSE, Pomorska SSE, Warmińsko-Mazurska SSE, Łódzka SSE, Euro-Park Mielec SSE Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Słupska SSE, Ewo-Park Wisłosan Tarnobrzeska SSE Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Suwalska SSE S.A. i Katowicka SSE. Partnerem merytorycznym jest Szkoła Główna Handlowa a patronami medialnymi Dziennik Gazeta Prawna, i.PL, Strefa Biznesu, Business Insider, TVP Info oraz TVP 3 Warszawa.


Galeria zdjęć:


* * *

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.