Aktualności

Misja laureatów programu GreenEvo do Nowej Zelandii

W dniach 10-15 września odbyła się misja biznesowa do Nowej Zelandii, koordynowana przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Sydney.

greenevo

 

Grupa ośmiu polskich przedsiębiorstw – laureatów 10. edycji programu GreenEvo – zaprezentowały nowe, ekologiczne technologie w obszarach takich jak oszczędność energii, gospodarka odpadami, rozwiązania w sektorze rolnym oraz budowlanym.

Podczas trwającej tydzień misji firmy miały okazję przedstawić swoje rozwiązania w ramach organizowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu konferencji i warsztatów. Uczestnicy brali też udział w spotkaniach z przedstawicielami lokalnych biznesów, świata nauki i administracji państwowej.

greenevo


Misja potwierdziła ogromne zainteresowanie polskimi rozwiązaniami oraz potencjał wdrożeniowy polskich technologii. Większość firm planuje już realizację projektów pilotażowych w Nowej Zelandii. Nowymi szansami dla zacieśniania współpracy handlowej i inwestycyjnej z tym krajem jest zarówno Horyzont Europa – program ramowy w zakresie badań naukowych oraz innowacji realizowany w latach 2021–2027 przez Unię Europejską, jak również podpisana w tym roku umowa o wolnym handlu pomiędzy Nową Zelandią i Unią Europejską.