Informacje Prasowe

Trwa nabór do European FinTech Hackcelerator 2023 – programu łączącego europejskie startupy z branży FinTech z rynkiem singapurskim

25 września 2023
Tylko do 29 września europejskie startupy specjalizujące się w technologiach finansowych mogą aplikować do bezpłatnego programu European FinTech Hackcelerator, którego PAIH jest partnerem strategicznym. Udział w konkursie to szansa na zaprezentowanie się przed międzynarodową publicznością na największej konferencji fintechowej na świecie i przyciągnięcie uwagi globalnych korporacji i inwestorów.

European FinTech Hackcelerator 2023


Głównym celem konkursu jest ułatwienie ekspansji startupów do krajów regionu ASEAN, w szczególności promocja ich innowacyjnych rozwiązań na rynku singapurskim. Udział w European FinTech Hackcelerator to dla polskich innowatorów także świetna okazja do nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami biznesowymi z całego świata.

Zakwalifikowane do programu startupy otrzymają możliwość zaprezentowania swojego biznesu przed gronem inwestorów, ekspertów i przedstawicieli korporacji podczas Singapore Fintech Festival na Global FinTech Hackcelerator Final w listopadzie 2023 roku. Zwycięzcy europejskiej edycji otrzymają stypendium pieniężne w wysokości S$20.000, mentoring ze strony ekspertów branżowych w Singapurze oraz bezpłatny dostęp do APIX Sandbox do szybkiego prototypowania i SG Investment Clinic. Będą także mieli okazję odbyć rozmowy konsultacyjne jeden na jeden z Radą Rozwoju Gospodarczego Singapuru (EDB).

Kolejny raz Partnerem Międzynarodowym europejskiej edycji programu jest polski akcelerator Accelpoint, a Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jednym z Partnerów Strategicznych inicjatywy. Konkurs stanowi regionalną edycję Global FinTech Hackcelerator realizowanego w ramach Singapore FinTech Festival.


* * *

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.