Aktualności

Wizyta delegacji z Ningbo w PAIH

01 czerwca 2023
Współpraca z partnerami z Chin rozwija się stabilnie, a wymiana gospodarcza rośnie. Eksperci PAIH rozmawiali dziś z delegacją z chińskiego Ningbo o dalszych perspektywach rozwoju relacji handlowych.

Wizyta delegacji z Ningbo w PAIH


Obecny na spotkaniu wicemer miasta, Li Guangding, chwalił stabilność Polski pod względem gospodarczym. Podkreślił duże znaczenie znacznego zaplecza kadrowego w naszym kraju. Podczas rozmów obie strony wyraziły zadowolenie z corocznej obecności polskich przedsiębiorców na targach China-CEEC Expo, jednego z największych wydarzeń konsumenckich w tym mieście. W tegorocznej edycji targów uczestniczyło 11 polskich firm, które odbyły bardzo liczne spotkania B2B z chińskimi partnerami.

Ningbo jest jednym z kluczowych regionów w Chinach pod względem wielkości wymiany gospodarczej z Polską. Ten ośrodek przemysłowy położony jest na wschodnim wybrzeżu Chin prowincji Zhejiang. Ponad połowa towarów eksportowanych z Ningbo do krajów Europy Środkowo-Wschodniej trafia do naszego kraju. Miasto znajduje się nieopodal finansowej stolicy kraju, Szanghaju i posiada jeden z największych portów morskich na świecie - Ningbo-Zhoushan. Wartość współpracy gospodarczej z Polską, która przechodzi przez port Ningbo-Zhoushan jest szacowana na 2,5 mld dolarów.

Obie strony wyraziły chęć dalszego zacieśniania relacji oraz rozwoju współpracy gospodarczej.