Aktualności

Porozumienie PAIH z Koreańskim Stowarzyszeniem Handlu Międzynarodowego KITA

Podczas trwającego Korea-Poland Business Roundtable w Warszawie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu podpisała porozumienie o współpracy z Koreańskim Stowarzyszeniem Handlu Międzynarodowego KITA. Ze strony PAIH dokument sygnował członek zarządu Zdzisław Sokal, natomiast w imieniu KITA podpis złożył wiceprezes Agencji Ko Hyuun Kim.

Porozumienie PAIH z Koreańskim Stowarzyszeniem Handlu Międzynarodowego KITA


W misji uczestniczy wiceminister handlu, przemysłu i energii Youngjin Jang, ambasador Korei w Polsce JE Hoonmin Lim oraz przedstawiciele koreańskiego biznesu.

Korea Południowa jest dla nas wyjątkowym partnerem. W 2021 roku to właśnie Korea była dla Polski największym inwestorem pod względem nakładów finansowych, inwestując niemal dwa miliardy euro. Wierzę, że dzięki naszemu dzisiejszemu spotkaniu uda nam się ponownie jeszcze bardziej zbliżyć - powiedział Zdzisław Sokal.

Podkreślił także, że równie istotnym elementem działań Agencji jest eksport, a ten ma bardzo dobre perspektywy wobec zainteresowania rynku koreańskiego produktami i usługami z Polski. Prezentację przedstawiającą atuty lokowania inwestycji w Polsce wygłosił Arkadiusz Tarnowski z Departamentu Inwestycji PAIH. Podkreślał w niej przede wszystkim szerokie zaplecze wykwalifikowanej kadry, kluczowe, najszybciej rozwijające się sektory polskiej gospodarki oraz przewagi geograficzne i infrastrukturalne Polski. W wystąpieniu znalazła się również informacja o programach pomocy publicznej oraz przykłady dotychczasowych inwestycji koreańskich w naszym kraju.

Celem trwającej w Polsce wizyty jest nawiązanie i wzmocnienie relacji gospodarczych pomiędzy oboma krajami. W jego konsekwencji Polska liczy na napływ koreańskich inwestorów, jak również na większą obecność polskich marek na rynku Korei Południowej.


Galeria zdjęć: