Aktualności

Pierwsze Polsko-Francuskie Forum Gospodarcze już w grudniu

Już 9 grudnia Kraków zgromadzi reprezentantów świata polityki i biznesu z Polski i Francji. Przedstawiciele obu krajów spotkają się w ramach organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu wraz z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz Mouvement des enterprises de France (MEDEF) pierwszego Polsko-Francuskiego Forum Gospodarczego.

Polsko-Francuskie Forum Gospodarcze


Wydarzenie poświęcone będzie polsko-francuskiej współpracy w sektorach odnawialnych źródeł energii, wodoru i energetyki jądrowej oraz innowacjom i transformacji cyfrowej w gospodarce. W Forum wezmą udział reprezentanci czołowych polskich i francuskich przedsiębiorstw, instytucji badawczych, rządowych i samorządowych oraz instytucji publicznych wspierających biznes, a także politycy z obu krajów.

Polskę i Francję od wielu lat łączą dobre relacje gospodarcze. Francja to jeden z naszych najważniejszych partnerów biznesowych i jeden z krajów, do których najwięcej eksportujemy. Zależy nam, by polsko-francuska wymiana handlowa dalej rosła, a współpraca gospodarcza coraz szybciej rozwijała, dlatego też wraz z MEDEF organizujemy grudniowe Polsko-Francuskie Forum Gospodarcze. Będzie ono wyrazem chęci dalszego wspólnego rozwoju i zacieśniania współpracy - mówi Krzysztof Drynda, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Tematem przewodnim wydarzenia jest wzmacnianie europejskiej odporności dzięki współpracy polsko-francuskiej. Głównymi blokami tematycznymi będą natomiast cyberbezpieczeństwo i polityka cyfrowa oraz neutralność emisyjna i bezpieczeństwo energetyczne. Wydarzenie będzie również okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. W ramach Forum przewidziany jest szeroki networking.

Językami forum będą polski i francuski. Zapewnione zostanie tłumaczenie symultaniczne. Partnerami Forum są Ambasada RP w Paryżu, Ambasada Francji w Warszawie, Polska Izba Handlowo-Przemysłowa we Francji oraz Francusko-Polska Izba Gospodarcza w Polsce. Patronem medialnym Dziennik Gazeta Prawna.

Zachęcamy do rejestracji »


* * *

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.