Aktualności

Wspólna promocja sektora rolno-spożywczego dzięki porozumieniu pomiędzy KOWR i PAIH

18 listopada 2022
W siedzibie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy PAIH i KOWR. Umożliwi ono wspólne działania obu instytucji w promocji polskiego sektora rolno-spożywczego na rynkach zagranicznych.

Porozumienie o współpracy pomiędzy PAIH i KOWR


Ze strony PAIH dokument podpisali prezes zarządu Krzysztof Drynda oraz członek zarządu Zdzisław Sokal. W imieniu KOWR porozumienie podpisane zostało przez dyrektora generalnego Waldemara Humięckiego.

Podczas spotkania jego uczestnicy rozmawiali o perspektywach rozwoju obecności na rynkach zagranicznych, w tym między innymi w Afryce i Azji. Podkreślali przy tym, że polskie firmy są w pełni gotowe, by wkraczać na nowe rynki - mają do zaoferowania niezbędny know-how, innowacyjność i konkurencyjną jakość. Dzięki temu niektóre polskie podmioty zdobywają już kontrakty, jednak nadal pozostaje do wykorzystania wielki potencjał możliwości współpracy.

Sektor rolno-spożywczy to nie tylko producenci żywności. To też firmy dostarczające specjalistyczne technologie, na przykład układy technologiczne dla mleczarni, które zyskują ostatnio zainteresowanie państw afrykańskich. Razem z KOWR będziemy współpracować dla synergii działań i najbardziej efektywnej promocji polskiej gospodarki - powiedział Krzysztof Drynda.

Prezes PAIH przypomniał też, że Agencja dysponuje kilkudziesięcioma Zagranicznymi Biurami Handlowymi działającymi na całym świecie, co pozwala na szybkie i skuteczne docieranie do partnerów zagranicznych. Dodał też, że takie kierunki ekspansji jak Afryka czy Azja będą coraz atrakcyjniejsze dla polskich firm, a PAIH działa aktywnie dla tworzenia nowych relacji biznesowych w tych rejonach świata.


Galeria zdjęć: