Aktualności

Globalna firma chemiczna otwiera centrum usług biznesowych GBS w Polsce

Producent i dystrybutor chemikaliów - Huntsman Corporation otwiera centrum Global Business Services w Polsce. Nowe, zlokalizowane w Krakowie, centrum usług dla biznesu (GBS) zapewni szerokie wsparcie dla operacji firmy na całym świecie. Polska Agencja Inwestycji i Handlu wsparła inwestora w procesie obsługi inwestycji oraz dostarczała niezbędnych informacji w zakresie pomocy publicznej i dostępnych pakietów zachęt inwestycyjnych.

Huntsman Corporation logo


Dzięki wsparciu Agencji firma wybrała Kraków jako lokalizację dla swojego europejskiego hubu. Konsultanci PAIH aktywnie doradzali przedstawicielom inwestora na etapie wizyty lokalizacyjnej w stolicy Małopolski. Według firmy Huntsman, Polska doskonale wpisuje się w kulturę organizacyjną oraz zapewnia dostęp do wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz nowoczesnej infrastruktury.

Lokowanie nowych inwestycji usługowych w Krakowie doskonale obrazuje dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług w Polsce i wyraźnie pokazuje jaką silną marką jest Kraków. Miasto po raz kolejny potwierdza swoją mocną pozycję na mapie sektora BSS, nie tylko w regionie CEE. Dojrzałość sektora, która przekłada się na dostępność wykwalifikowanych kadr oraz znakomite zaplecze uniwersyteckie to tylko niektóre z kluczowych przewag tej lokalizacji - skomentował Marcin Fabianowicz, dyrektor Centrum Inwestycji PAIH.

W ciągu najbliższych 12-18 miesięcy spółka planuje zatrudnić około 100 specjalistów w zakresie księgowości, kredytów, zasobów ludzkich, zakupów, automatyki i zaawansowanej analityki oraz planowania i analizy finansowej. Zgodnie ze swoją globalną strategią, Huntsman chce także zainwestować w Polsce w programy szkoleniowe dla pracowników w zakresie podnoszenia kwalifikacji oraz pogłębiania wiedzy branżowej.

Otwarcie naszego regionalnego europejskiego hubu GBS w Krakowie zapewni szerokie wsparcie dla regionalnych i światowych operacji firmy Huntsman, umożliwiając lepsze zrównoważenie kosztów, usług, wartości i szybkości działania, przy jednoczesnym ciągłym doskonaleniu w każdym aspekcie działalności. Do naszego krakowskiego biura szukamy specjalistów chętnych do współpracy, którym nie są obce technologie cyfrowe - powiedział Paul Rollé, Huntsman Site Leader na Polskę.

O Huntsman

Huntsman Corporation to globalny producent i dystrybutor specjalistycznych chemikaliów, notowany na giełdzie, którego przychody w 2021 roku wyniosły około 8 miliardów dolarów. Firma wytwarza ponad 7500 produktów dla kluczowych sektorów, takich jak: lotnictwo, transport, budownictwo, konserwacja żywności oraz energetyka i paliwa. Spółka posiada ponad 70 zakładów produkcyjnych, badawczo-rozwojowych i operacyjnych w blisko 30 krajach i zatrudnia obecnie około 9000 pracowników w ramach czterech odrębnych pionów biznesowych.