Aktualności

Program Poland. Business Harbour uhonorowany prestiżową nagrodą

30 września 2022
Program Poland. Business Harbour został uhonorowany Nagrodą Specjalną przez kapitułę Software Development Association Poland. Stowarzyszenie zrzesza 165 przedstawicieli sektora IT z całej Polski. Misją SoDA jest promocja, wsparcie, rozwój i integracja polskich firm z branży programistycznej. Kapituła jest również istotną platformą zrównoważonego partnerstwa w zakresie rozwoju IT dla całego sektora MŚP w Polsce.

Program Poland. Business Harbour uhonorowany prestiżową nagrodą


Nagrodę przyznano w ramach konferencji SoDA Conference odbywającej się we Wrocławiu w dniach 28-29 września. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii. W panelach dyskusyjnych uczestniczyli liczni liderzy sektora IT z całego świata.

Wyróżnione zostały jednocześnie wszystkie instytucje zaangażowane w realizację programu Poland.Business Harbour tj.: KPRM, MSZ, MRiT oraz PARP i właśnie PAIH. Nagrodę odebrali eksperci PAIH, Radosław Pituch oraz Jan Rogowski podczas wieczornej gali SoDA Awards, będącej zwieńczeniem całego wydarzenia. Jury doceniło szeroki wachlarz narzędzi wsparcia kierowanych do branży IT w Polsce, jego innowacyjność oraz spójną koncepcję programową. Nagrodę uzasadniono słowami:

Poland.Business Harbour jako kompleksowy pakiet, ułatwiający specjalistom IT, startupom i innym firmom bezproblemową relokację na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, to duże wsparcie dla sektora IT, który od lat boryka się z luką kadrową.