Aktualności

Relacja z Międzynarodowych Targów Technicznych w Bułgarii

21 września 2022
W dniach 19˗24 września 2022 r. Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Sofii zorganizowało Polskie Stoisko Narodowe podczas Międzynarodowych Targów Technicznych (International Technical Fair) w bułgarskim Płowdiw. Polska była reprezentowana przez 25-osobową delegację przedstawicieli kilkunastu firm. Wydarzenie było wyjątkową okazją do spotkań rodzimych przedsiębiorców z przedstawicielami największych bułgarskich spółek, samorządów terytorialnych oraz agencji rządowych.
Ceremonia podpisania MoU odbyła się w obecności wiceministra Innowacji i Rozwoju Bułgarii Stefana SawowaCeremonia podpisania MoU odbyła się w obecności wiceministra Innowacji i Rozwoju Bułgarii Stefana Sawowa


Międzynarodowe Targi Techniczne to jedna z najlepiej rozpoznawalnych i najsilniejszych marek branży wystawienniczej w Europie Południowo-Wschodniej. Wydarzenie prezentuje i wyznacza trendy gospodarcze poprzez ekspozycję innowacyjnych technologii, maszyn i nowoczesnych rozwiązań dla przemysłu. Tematem tegorocznej odsłony wydarzenia były innowacje dla zielonej gospodarki w branży energetyki i ekologii oraz przemyśle chemicznym i sektorze wodnym. W centrum zainteresowania organizatorów znalazły się również elektromobilność, gospodarka 4.0 oraz robotyzacja. Na polskim stoisku narodowym PAIH zaprezentowała potencjał eksportowy 17 rodzimych marek z branży maszynowej, energetycznej, chemicznej, odzieżowej i motoryzacyjnej, w tym elektromobilnej. Ponad 25 przedstawicieli polskich wystawców miało szansę spotkać się z przedstawicielami największych bułgarskich spółek, samorządów terytorialnych oraz agencji rządowych.

W Płowidw PAIH reprezentował Członek Zarządu Zdzisław Sokal oraz Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Sofii Krzysztof Przyłucki. Delegacja Agencji uczestniczyła w oficjalnym otwarciu Międzynarodowych Targów Technicznych wraz z Ministrem Gospodarki Bułgarii Nikolą Stojanowem oraz Ambasadorem RP w Bułgarii Maciejem Szymańskim. Podczas targów PAIH zawarła porozumienie o współpracy (MoU) z Bułgarską Agencją Wykonawczą ds. Promocji Małych i Średnich Przedsiębiorstw (BSMEPA).


Galeria zdjęć:

 
Międzynarodowe Targi Techniczne w Bułgarii
Międzynarodowe Targi Techniczne w Bułgarii