Aktualności

Samsara otwiera nowe centrum technologiczne w Polsce

20 września 2022
Amerykańska firma Samsara, przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, zdecydowała się otworzyć biuro w Warszawie. Nowa filia spółki stworzy liczne miejsca pracy dla wysoce wykwalifikowanych specjalistów z obszaru IT.

Przez ostatnie miesiące PAIH aktywnie wspierała Samsarę w wyborze lokalizacji na pierwsze biuro firmy w Polsce oraz organizowała spotkania z przedstawicielami sektora IT i BSS oraz agencjami HR. Po licznych konsultacjach ostateczna decyzja padła na Warszawę. Przez pierwszy rok swojej działalności Samsara planuje liczne zatrudnienia mające na celu utworzenie najważniejszego, po biurze w Stanach Zjednoczonych, centrum technologicznego. Będzie ono odpowiedzialne za rozwój jednego z podstawowych produktów spółki.

Obecnie istnieje potrzeba takich rozwiązań jak te oferowane przez Samsarę - skoncentrowanych na zmniejszeniu zużycia energii oraz poprawie wydajności operacyjnej i bezpieczeństwa. Zespół inżynierów w Polsce skoncentruje się na budowie telematyki flotowej Samsary, jednego z naszych podstawowych produktów. Zdecydowaliśmy się otworzyć biuro w Warszawie ze względu na światowej klasy polskie programy informatyczne oraz fakt, że Polska konsekwentnie zajmuje czołowe miejsce w kształceniu wybitnych talentów technologicznych. Z niecierpliwością czekamy na rozwój naszej obecności w całej Polsce. - stwierdza Rick Carragher, wiceprezes ds. inżynierii w firmie Samsara.

Otwarcie tego biura potwierdza trend, że liczba inwestycji zagranicznych w naszym kraju rośnie z roku na rok. Pokazuje, że Polska ze względu na swoją innowacyjność jest krajem atrakcyjnym dla inwestorów i partnerów biznesowych - dodaje Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

O firmie Samsara

Samsara to amerykańska firma zajmująca się usługami z zakresu Connected Operations Cloud. Działania spółki polegają na operacjach fizycznych z wykorzystaniem danych IoT (Internet of Things) do opracowywania praktycznych spostrzeżeń biznesowych i ulepszania operacji. Samsara działa w Ameryce Północnej i obsługuje dziesiątki tysięcy klientów z całego świata i różnych branż, w tym m.in. sektora transportowego, handlu hurtowego i detalicznego, budownictwa, logistyki, usług komunalnych i energetyki, opieki zdrowotnej i edukacji. Misją firmy jest zwiększanie bezpieczeństwa, wydajności i trwałości działań, które napędzają Europę i światową gospodarkę.

* * *

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.