Aktualności

Szkolenie „Relokacja biznesu: od A do Z”

15 września br. w centrum konferencyjnym PAIH w Warszawie przy ul. Bagatela 12 odbyło się kolejne szkolenie z serii "Relokacja biznesu od A do Z" skierowane do ukraińskich przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

Szkolenie


Celem wydarzenia było dostarczenie uczestnikom najważniejszych informacji umożliwiających dostosowanie ich działalności do polskich standardów.

Podczas całodniowego szkolenia przedsiębiorcy mieli okazję poznać m.in. ofertę PAIH oraz prawne i praktyczne aspekty relokacji biznesu. Program wydarzenia obejmował również takie tematy jak polski system podatkowy i rachunkowość, wsparcie finansowe dla przedsiębiorców, migracja a prawo pracy czy własność intelektualna w Polsce. Oprócz dawki wiedzy na temat obowiązujących przepisów, procedur i programów wsparcia, uczestnicy mieli także możliwość na bieżąco konsultować się z ekspertami w poszczególnych dziedzinach.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz centrum konsultacyjne Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy Diia.Business Warszawa. Partnerami merytorycznymi szkolenia były Grupa Prawnicza EUCON oraz Biuro Księgowe E-REPORT.

* * *

 polska pomoc

Szkolenie odbyło się w ramach projektu "Wsparcie rozwoju przedsiębiorczości i konkurencyjności ukraińskich regionów" współfinansowanego w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP: www.gov.pl/web/polishaid.