Aktualności

Polskie Stoisko Narodowe na targach Mining Week Kazakhstan

Za nami targi Mining Week Kazakhstan, które odbyły się 28-30 czerwca br. w stolicy górnictwa i hutnictwa Kazachstanu - Karagandzie. Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nur-Sułtanie zorganizowało podczas wydarzenia polskie stoisko narodowe.

Polskie Stoisko Narodowe na targach Mining Week Kazakhstan


Dzięki stoisku, w targach mogło wziąć udział 5-ciu polskich producentów: Trent Sp. z o.o., Damel S.A., FASING S.A., Konko S.A. oraz MOJ S.A. Wydarzenie było okazją do odbycia licznych spotkań biznesowych oraz nawiązania nowych kontaktów handlowych, które będą sprzyjały rozszerzeniu działalności firm z Polski na kazachstańskim rynku. ZBH w Nur-Sułtanie przekazało również wielu zainteresowanym przedsiębiorcom - zarówno kazachstańskim jak i polskim - informacje o ofercie PAIH, zachęcając ich jednocześnie do współpracy.

W Kazachstanie notowane jest coraz większe zainteresowanie lokalnych spółek wyrobami i usługami polskich firm. Organizacja stoiska narodowego podczas wystawy górniczo-hutniczej była okazją do podpisania nowych kontraktów oraz rozszerzenia współpracy między Kazachstanem i Polską w zakresie metalurgii żelaza i metali nieżelaznych, górnictwie oraz inżynierii.


Galeria zdjęć: