Aktualności

Premiera raportu Made in Poland

Polska jest dobrym miejscem do inwestycji - wynika z raportu "Made in Poland" stworzonego przez JLL Polska we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Hays oraz ALTO. Publikacja jest kompendium wiedzy dla inwestorów z zagranicy o wsparciu instytucjonalnym w Polsce, kwestiach prawnych i podatkowych z analizą rynku nieruchomości, sektora produkcyjnego oraz rynku pracy. Celem raportu jest dostarczenie inwestorom i producentom niezbędnych informacji, a także wskazówek dotyczących inwestycji przemysłowych w Polsce.

Premiera raportu Made in Poland


Raport "Made in Poland" to kompleksowy przewodnik dla inwestorów - firm produkcyjnych, które rozważają rozpoczęcie działalności w Polsce, jak również dla tych, które są już obecne i rozwijają swoją działalność w naszym kraju. Raport został przygotowany przez ekspertów JLL Polska oraz partnerów - Hays, PAIH oraz Alto - którzy dzieląc się swoim know-how mogą przeprowadzić inwestora przez cały proces. Raport to kompleksowy materiał wskazujący możliwości i zasady rozwijania biznesu, poruszający kluczowe zagadnienia począwszy od rynku pracy, przez kwestie prawno-podatkowe, rynek nieruchomości, po możliwości związane z publicznym wsparciem inwestycji.

Jak wynika z najnowszej edycji raportu JLL "Made in Poland" rok 2021 był rekordowy jeśli chodzi o inwestycje w Polsce. Producenci z całego świata dostrzegają liczne atuty, decydując się na inwestycje w Polsce. Nasz kraj ma korzystną lokalizację na kontynencie europejskim i nowoczesną infrastrukturę transportową, łączącą główne miasta regionu. Zwiększamy swoją przewagę konkurencyjną również dzięki atrakcyjnym kosztom prowadzenia działalności gospodarczej oraz publicznym zachętom inwestycyjnym. Przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zagraniczne firmy zainwestowały w naszym kraju ponad 3,5 mld euro.

To 800 mln euro więcej niż przed rokiem i o 700 mln więcej niż w rekordowym do tej pory roku 2019. Za tymi liczbami kryją się nie tylko pieniądze, ale też nowe miejsca pracy - będzie ich blisko 18 tys. - zaznacza Monika Grzelak, Zastępca Dyrektora Centrum Inwestycji.

Zapraszamy do lektury raportu!


Premiera raportu Made in Poland