Informacje Prasowe

iTechArt wybiera Polskę na swoje Fintech Centre of Excellence

9 czerwca 2022
Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA tworzy w swoich strukturach praktykę fintech i stawia na Polskę jako swoje centrum kompetencyjne w tym obszarze. Zamierza szukać m.in. najlepszych programistów blockchain i kształcić deweloperów w kluczowych dla fintechu językach programowania. - Chcemy, żeby iTechArt Poland było firmą, która zbuduje m.in. największy hub kompetencji blockchain w kraju i zgromadzi najlepszych inżynierów danych, bo to są teraz najgorętsze obszary dla amerykańskiego i globalnego sektora fintech - mówi Paweł Cebula, Software Delivery Director w iTechArt Poland.

ITechArt jest międzynarodową firmą z siedzibą w Nowym Jorku i biurami w Europie i Azji, w tym w Londynie, Wiedniu, Mińsku, Taszkiencie i innych. Globalnie zatrudnia ponad 3500 specjalistów, z czego 300 w Polsce. Firma jest już obecna w Łodzi, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, zaczyna też rekrutacje w Poznaniu.

Z firmą ITechArt mamy przyjemność współpracować od jesieni 2020 r. Dynamika rozwoju iTechArt w Polsce jest imponująca i czujemy się trochę współtwórcą tego sukcesu - jeden ze współtworzonych przez nas programów znacząco ułatwił procedurę osiedlania się tego inwestora w naszym kraju, a teraz przyszedł czas na kolejny krok - to właśnie u nas znajdzie cię centrum kompetencyjne ważnego dla firmy obszaru. Cieszymy się, że jako Polska Agencja Inwestycji i Handlu możemy mieć aktywny udział w zwiększaniu innowacyjnej konkurencyjności kraju, a światowi liderzy z branży IT dostrzegają korzyści z potencjału Polski jako kluczowego ośrodka technologii, oferującego najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie - podkreśla Grzegorz Słomkowski, Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Globalnymi liderami praktyki w iTechArt będą amerykańscy weterani technologii finansowych Andrew Haines, Global Head of Fintech oraz Ravi Srikantan, Senior Advisor, wcześniej związani z takimi firmami jak J.P. Morgan i Merrill Lynch. W Polsce opiekę nad Fintech Center of Excellence obejmie Michał Bobczyński, który pracował m.in. w obszarze analityki biznesowej dla jednego z największych niemieckich banków.

Według naszych analiz najbardziej dynamiczne obszary fintech to teraz blockchain i kryptowaluty, inżynieria danych, płatności i rynki kapitałowe. Kompetencje, które są potrzebne do rozwoju rozwiązań z nimi powiązanych są w tej chwili bardzo rzadkie na rynku, ale polscy specjaliści są jednymi z najlepszych na świecie. Zamierzamy więc zgromadzić kadrę seniorską, która specjalizuje się m.in. w blockchainie i zna się na kodowaniu w tak rzadkich językach jak Solidity. Pomoże nam to sięgnąć po najlepszych studentów z uczelni technicznych i szkolić ich na własnym gruncie - mówi Michał Bobczyński, Fintech Program Manager.

Główna siedziba centrum kompetencyjnego znajdzie się w Łodzi, w biurze, które zostało w polskich oddziałach spółki stworzone jako pierwsze.

Technologia blockchain jest silnie rozwijana w Łodzi, gdzie znajduje się główna siedziba iTechArt na terenie Polski. Ze względu na silną integrację środowiska fintech i jego współpracę z lokalnym samorządem, a także podejmowane wspólne inicjatywy, w tym największa konferencja fintech w Polsce Fintech & e-commerce Linking Days 2022, Łódź to najbardziej odpowiednie miejsce dla rozwoju iTechArt - podkreśla Adam Brzostowski, Dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi.

Firma prowadzi już intensywną rekrutację na stanowiska blockchain developerów.

Naszym planem i jednocześnie marzeniem jest pozyskanie zespołu 50 programistów tego obszaru, co jest bardzo dużą liczbą, biorąc pod uwagę fakt dostępności tego rodzaju kompetencji. Nasi klienci z Doliny Krzemowej już na nich jednak czekają - mówi Paweł Cebula.


* * *

O iTechArt

Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times. Na pokładzie iTechArt pracuje 3 500 błyskotliwych inżynierów, w niemal 300 różnorodnych pod kątem technologii i skali projektach. Naszymi klientami są zarówno wschodzące gwiazdy z Doliny Krzemowej, jak i gigantyczne organizacje z listy Fortune 500. Jesteśmy świetni w obszarze Web, Mobile, Big Data, QA & Testing oraz DevOps. W Polsce jesteśmy w Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Znaleźliśmy się w rankingu magazynu "Inc." jako jedna z "250 najszybciej rozwijających się firm prywatnych w regionie Nowego Jorku" oraz "jedna z 5000 najszybciej rozwijających się firm prywatnych w Ameryce". W sumie zostaliśmy wpisani na listę Inc. 5000 cztery razy, co jest wynikiem zaledwie 5% wyróżnionych.

Ponadto, zostaliśmy uznani za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Ameryce przez Financial Times. Znaleźliśmy się dwa razy bliżej podium w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednocześnie, na tej liście znaleźli się nasi klienci o miliardowych obrotach: SmileDirectClub i Lemonaid Health.

Jesteśmy zdobywcą niemieckiej nagrody Stevie® Awards 2021: Gold Stevie® w nominacji "Najszybciej rozwijająca się firma roku" oraz Bronze Stevie w nominacji "Firma roku - usługi dla biznesu".

Zdobyliśmy również brązową nagrodę "2021 American Business Awards" w kategorii "Najszybciej rozwijająca się firma technologiczna roku - do 2500 pracowników".

Zdobyliśmy Grand Trophy i Gold Globee® Award na corocznej gali Disruptor Company Awards. W uzasadnieniu znalazły się słowa, że pomimo wyzwań roku 2020, iTechArt nadal rósł w tempie wykładniczym”. W przeszłości po tę nagrodę sięgały takie firmy jak IBM, HP czy Samsung.

Zdobyliśmy "UK Business Tech Awards" 2021 w kategorii "Duża firma technologiczna roku”.

Zostaliśmy wpisani na krótką listę "UK IT Industry Awards 2021" w kategorii "Services Company of the Year". Nagroda ta jest przyznawana firmom, które inspirują kolejne pokolenia specjalistów IT i tworzą przyszłość technologii informatycznych. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w listopadzie.