Aktualności

Obecność PAIH na Europejskim Kongresie Gospodarczym

W dniach 25-27 kwietnia w Katowicach odbył się XIV Europejski Kongres Gospodarczy. W tegorocznym EKG wzięło udział ponad 8,5 tys. osób. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli sektora publicznego, jak i prywatnego. W panelach uczestniczyli liderzy świata biznesu i polityki z Polski, ale także i świata. Z ramienia Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Kongresie uczestniczyli m.in. Prezes Krzysztof Drynda oraz Członek Zarządu PAIH Grzegorz Słomkowski.

XIV Europejski Kongres Gospodarczy - PAIH


Przez trzy dni rozmów i debat odbyło się ponad 150 sesji tematycznych, podczas których swoją wiedzą podzieliło się blisko 1000 ekspertów ze świata biznesu i polityki. Tegoroczny Kongres zdominowała tematycznie sytuacja w Ukrainie oraz zaangażowanie Polski w pomoc naszemu wschodniemu sąsiadowi. W agendzie wydarzenia nie zabrakło jednak również tematów związanych z zieloną transformacją i odbudową gospodarki, a także procesów związanych z przyspieszoną digitalizacją i nowymi technologiami.

Przedstawiciele PAIH wzięli udział w panelach poświęconych inwestycjom, ekspansji zagranicznej oraz relacjom gospodarczych. Prezes Drynda uczestniczył w sesjach: "Globalny handel i geopolityka", "Polsko-amerykańska współpraca gospodarcza", "Handel zagraniczny w niestabilnych czasach" oraz otworzył galę Inwestor bez Granic. Wiceprezes Słomkowski wypowiadał się w panelach "Nearshoring" i "Forum współpracy Polska-Afryka". Sesję o relacjach polsko-afrykańskich prowadził Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Casablance Maciej Klósak. Panelistami byli również Zastępca Dyrektora Centrum Eksportu Łukasz Grabowski - sesja "Ekspansja Zagraniczna MŚP" oraz Kierownik ZBH we Frankfurcie Łukasz Chrabański - panel "Polsko-Niemieckie relacje gospodarcze".