Aktualności

Porozumienie PAIH – AHK Polska

27 kwietnia 2022
26 kwietnia br. Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda oraz Członek Zarządu PAIH Grzegorz Słomkowski i Dyrektor Generalny Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) dr Lars Gutheil podpisali porozumienie o współpracy.

Porozumienie PAIH - AHK Polska


Zawarty dokument jest podsumowaniem dotychczasowego dobrego współdziałania oraz potwierdzeniem woli kooperacji w kolejnych latach. Celem podpisanego porozumienia jest stworzenie dogodnych warunków dla rozwoju i umocnienia polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej.

Wzajemne działanie polegać będzie na wspieraniu przedsięwzięć, których celem jest podejmowanie inicjatyw przyczyniających się do promocji polskiej gospodarki w Niemczech i niemieckiej w Polsce. Współpraca ma również na celu budowanie pozytywnego wizerunku polskiej i niemieckiej gospodarki jako stabilnych partnerów handlowych i inwestycyjnych, rozwoju eksportu produktów i usług polskich firm na rynek niemiecki i niemieckich na rynek polski. Wspólne działanie PAIH i AHK Polska polegać będzie także na wsparciu działalności inwestycyjnej polskich przedsiębiorstw w Niemczech i niemieckich w Polsce.

O AHK Polska

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa z siedzibą w Warszawie jest największą bilateralną izbą w Polsce. Reprezentuje interesy 1000 firm członkowskich i od ponad 25 lat wspiera polsko-niemieckie stosunki gospodarcze. Posiada sieć prężnie działających biur regionalnych m.in. w Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

Członkostwo w Izbie to:

  • zaproszenia na liczne spotkania biznesowe,
  • dostęp do cennych informacji,
  • możliwości promowania swojej firmy wśród pozostałych członków izby
  • oraz liczne dodatkowe usługi.


Galeria zdjęć: