Aktualności

Misja handlowo-naukowa w Chile i Argentynie oraz uczestnictwo w targach FIDAE 2022

W dniach 5-15 kwietnia 2022 r. odbyła się misja handlowo-naukowa polskich firm do Chile i Argentyny. Przedsiębiorcy z Polski uczestniczyli w międzynarodowych targach poświęconych sektorowi kosmiczno-lotniczemu FIDAE 2022 oraz w zorganizowanym w Ambasadzie w Buenos Aires Space Industry Day. Głównym celem misji było nawiązywanie relacji i stwarzanie możliwości wymiany technologicznej i handlowej pomiędzy firmami z Polski, Argentyny i Chile oraz promocja polskiego potencjału kosmicznego na wydarzeniach międzynarodowych.

Misja handlowo-naukowa w Chile i Argentynie oraz uczestnictwo w targach FIDAE 2022


Targi lotniczo-kosmiczne FIDAE są największym tego typu eventem w całej Ameryce Łacińskiej. Wydarzenie gromadzi dorocznie niemal 200 delegacji z blisko 50 krajów oraz ponad 400 wystawców. Targi FIDAE są uznawane na całym świecie za wiodącą imprezę w regionie. Obecność na wydarzeniu była doskonałą okazja do promocji polskiego sektora lotniczo-kosmicznego przez przedsiębiorców i instytucje z Polski. W ramach eventu ZBH PAIH w Santiago zorganizowało dla POLSY spotkanie z dowódcą sił powietrznych Chile odpowiedzialnym za kosmos.

Po targach misja udała się do Argentyny, gdzie ZBH PAIH w Buenos Aires wsparło Ambasadę RP w organizacji Space Industry Day. Podczas wydarzenia zaprezentowany został polski sektor kosmiczny oraz odbyły się prezentacje uczestników misji - przedstawicieli polskich firm i jednostek badawczych. W spotkaniu uczestniczyła argentyńska agencja kosmiczna Comisión Nacional de Actividades Espaciales of Argentina (CONAE).

Polska misja handlowo-naukowa zakończyła się podpisaniem kilku oficjalnych umów o współpracy oraz jednego prywatnego MOU.


Galeria zdjęć: