Aktualności

Polski Pawilon na targach International Food and Drink Event 2022

W Londynie zakończyły się trzydniowe Międzynarodowe Targi Spożywcze "International Food and Drink Event". Polski Pawilon na targach IFE w Wielkiej Brytanii wsparło organizacyjnie Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH Londyn.

 Polski Pawilon na targach International Food and Drink Event 2022


IFE - International Food and Drink Event to największe targi sektora spożywczego w Wielkiej Brytanii. Jest to jedna z najważniejszych tego typu imprez wystawienniczych w Europie. Wydarzenie gromadzi dorocznie ponad 1500 wystawców z całego świata oraz 30 000 nabywców. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 21-23 marca.

Wśród wystawców na targach IFE nie zabrakło reprezentantów z Polski. Podczas wydarzenia polscy przedsiębiorcy zaprezentowali swoją ofertę eksportową. Naturalne miody, produkty mleczne, wyroby czekoladowe oraz mięso drobiowe to tylko część z asortymentu, który był dostępny do degustacji na polskich stoiskach podczas targów. Produkty spożywcze promowało aż 21 rodzimych przedsiębiorstw.

Produkcja rolno-spożywcza to jedna z polskich specjalizacji na arenie międzynarodowej. Polska żywność, produkowana przy użyciu naturalnych surowców i nowoczesnych technologii, jest ceniona przez konsumentów zagranicznych za doskonały smak i przystępną cenę. Wielka Brytania jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski i drugim największym odbiorcą artykułów rolno-spożywczych z naszego kraju. Tylko w 2021 roku na brytyjski rynek wysłano towary o wartości 3,0 mld euro. - Rafal Owczarek, Kierownik ZBH w Londynie.

Polski Pawilon zorganizowano pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. ZBH w Londynie dostarczyło biznesowego klimatu do wydarzenia. Przedstawiciele PAIH zorganizowali polskim firmom warsztaty o tym jak promować swoja markę na rynku brytyjskim oraz zaprosili przedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii do odwiedzenia stoiska.

Relację z wydarzenia możecie zobaczyć pod linkiem.

W pierwszy dzień targów ZBH Londyn zorganizowało również wieczorną recepcję networkingową dla polskich firm spożywczych oraz brytyjskich partnerów z branży. Przyjęcie odbyło się w siedzibie Ambasady RP w Londynie z udziałem Ambasadora Piotra Wilczka. Dzięki spotkaniu przedsiębiorcy mieli okazję do wymiany doświadczeń, a także do nawiązania nowych i zacieśnienia istniejących kontaktów handlowych.


Galeria zdjęć: