Aktualności

Konferencja inwestycyjna „Why Poland now? Attractive destination for energy, infrastructure and automotive projects!”

18 marca 2022
16 marca br. odbyła się konferencja inwestycyjna "Why Poland now? Attractive destination for energy, infrastructure and automotive projects!". Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Ambasadę RP w Tokio. Głównym tematem konferencji były kwestie inwestycyjne w kontekście zainteresowania japońskich partnerów inwestycjami w sektorach energetycznym, infrastrukturalnym i motoryzacyjnym.

Konferencja inwestycyjna - Why Poland now? Attractive destination for energy, infrastructure and automotive projects!


Spotkanie otworzyli Wiceminister Rozwoju i Technologii, Pełnomocnik Rządu ds. Inwestycji Zagranicznych Grzegorz Piechowiak oraz Minister Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii Kōichi Hagiuda. Polską Agencję Inwestycji i Handlu reprezentował Członek Zarządu PAIH Grzegorz Słomkowski.

Japonia jest dla Polski szczególnie ważnym partnerem. Firmy japońskie były jednymi z pierwszych zagranicznych inwestorów w naszym kraju po przemianach gospodarczych. Ich inwestycje zawsze były i wciąż są ważnym elementem procesu modernizacji polskiej gospodarki. Współpraca z Japonią to jednak nie tylko handel i inwestycje. Nasz kraj nie jest już wyłącznie atrakcyjną bazą produkcyjną dla firm japońskich, widzimy coraz szersze możliwości kooperacji na wielu innych płaszczyznach. - podkreślał znaczenie relacji polsko-japońskich Grzegorz Piechowiak.

Podczas konferencji firmy mogły zapoznać się z prezentacją PAIH o bieżącej sytuacji gospodarczej w Polsce. Grzegorz Słomkowski zaprezentował zalety inwestowania w naszym kraju oraz opowiedział o biznesie japońskim w Polsce.

Polska posiada wysoki ranking kredytowy, co świadczy o stabilności gospodarki. Mamy również duży rynek pracy i dobrze rozwiniętą infrastrukturę, co zapewnia dobre warunki przedsiębiorcom do rozwoju. Jako Państwo podejmujemy również różnego rodzaju działania na rzecz utrzymania dobrego klimatu inwestycyjnego. Dysponujemy m.in. szeregiem zachęt i instrumentów wspierających rozwój inwestycji w naszym kraju. - podkreślał podczas konferencji Grzegorz Słomkowski.

Głównymi tematami pozostałych przemówień były polska transformacja energetyczna, sektor infrastruktury i branża motoryzacyjna oraz projekty z zakresu elektromobliności. Konferencja zakończyła się zaproszeniem polskich i japońskich przedsiębiorstw do rozmów B2B online.


Galeria zdjęć: