Aktualności

Wizyta przedstawicieli PAIH w Rwandzie i Kenii

08 marca 2022
W dniach 1-4 marca prezes zarządu PAIH Krzysztof Drynda oraz eksperci Centrum Eksportu Agencji uczestniczyli w szeregu spotkań w Kenii oraz Rwandzie. W rozmowach wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej tych krajów, w tym ministrowie resortów kluczowych dla współpracy gospodarczej, a także reprezentanci świata biznesu. Organizatorem wizyty było Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nairobi.

Wizyta przedstawicieli PAIH w Rwandzie i Kenii


W trakcie spotkań omówiono cele zrealizowane w ramach dotychczasowych przetargów oraz wpływ ich rezultatów na rozwój gospodarczy obu krajów. Rozmowy dotyczyły też możliwości zwiększenia uczestnictwa polskich firm w produkcji towarów, zaangażowania w rozwój infrastruktury na terenach wiejskich i poszerzenia współpracy pomiędzy PAIH a podobnymi agencjami państwowymi Rwandy i Kenii.

Mamy wiele do zaoferowania szybko rozwijającym się krajom afrykańskim. Polska ma bogate doświadczenie w dziedzinach takich jak modernizacja rolnictwa czy realizacja dużych inwestycji infrastrukturalnych. Kraje takie jak Kenia czy Rwanda dostrzegają to i są zainteresowane poszerzaniem obecnej współpracy, by korzystać z naszej wiedzy - podsumowuje Krzysztof Drynda, prezes zarządu PAIH.

W trakcie spotkań poruszono również temat możliwych metod finansowania projektów rozwojowych w obu państwach, w tym między innymi rozwoju produkcji rolnej i nowych szans inwestycyjnych dla Polski.


Galeria zdjęć: