Aktualności

PAIH za darmo udostępnia przestrzeń biurową dla ukraińskich firm

Atak Rosji na Ukrainę przekłada się również na biznes, a w szczególności na małe i średnie firmy zza naszej wschodniej granicy. W obliczu wojny PAIH organizuje wsparcie dla firm z Ukrainy i udostępnia im przestrzeń biurową. Od początku marca, małe i średnie firmy z Ukrainy mogą prowadzić swoja działalność z terytorium Polski. Polska Agencja Inwestycji i Handlu oferuje bezpłatną przestrzeń biurową w kamienicy przy ul. Bagatela 12 w Warszawie.

To bardzo istotne, aby wesprzeć ukraińskich przedsiębiorców w podtrzymywaniu funkcjonowania ich biznesów. Wierzymy, że w ten sposób pomożemy im ograniczyć straty spowodowane rosyjską agresją na ich kraj. Silniejszy biznes ukraiński będzie jednym z fundamentów odbudowy tamtejszej gospodarki - powiedział Piotr Nowak, Minister Rozwoju i Technologii.

Ukraińskie firmy mogą już korzystać z przestrzeni biurowej Coworking Ukraina w kamienicy przy ul. Bagatela. Program zaplanowano na trzy miesiące z możliwością przedłużenia, w zależności od sytuacji.

Rozumiemy jak ważne jest utrzymanie ciągłości pracy ukraińskich firm pomimo trwającego konfliktu zbrojnego. Pozwoli to na odbudowę gospodarki naszych sąsiadów po kryzysie. Dlatego w trybie pilnym uruchomiliśmy przestrzeń, która umożliwi im komfortowe funkcjonowanie w Polsce. Jako PAIH wesprzemy ukraińskie firmy, które zwrócą się do nas z prośbą o pomoc - mówi Krzysztof Drynda, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Kamienica Bagatela 12 znajduje się w warszawskim Śródmieściu, w sąsiedztwie Łazienek Królewskich, w otoczeniu ambasad, m.in. Ambasady Ukrainy i instytucji rządowych, takich jak m.in. Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Tętniąca życiem okolica inspiruje i dostarcza motywacji do działania, jest także miejscem licznych spotkań biznesowych. W ramach programu wsparcia dla przedsiębiorców z Ukrainy PAIH zapewnia darmową przestrzeń biurową wraz z niezbędną infrastrukturą.

Firmy zainteresowane programem mogą zgłaszać się przez formularz zamieszczony na stronie Agencji www.paih.gov.pl.


* * *

Z myślą o zachowaniu ciągłości biznesu naszych ukraińskich przyjaciół realizujemy program wsparcia tymczasowego przeniesienia działalności do Polski. W ramach programu PAIH:

  • udostępnia bezpłatną przestrzeń co-workingową w centrum Warszawy
  • wprowadza stałą obsługę w języku ukraińskim
  • prowadzi bazę dostępnych natychmiast powierzchni logistycznej i produkcyjnej
  • udziela wszelkich informacji niezbędnych do szybkiego rozpoczęcia działalności


Wszyscy zainteresowani otrzymają pełne, bezpłatne wsparcie naszych specjalistów w zakresie m.in.:

  • Wyszukania odpowiedniej nieruchomości do prowadzenia działalności (działki, hale, biura)
  • Doradztwa w zakresie możliwej pomocy publicznej (granty, zwolnienia podatkowe)
  • Wsparcia w kontaktach z administracją centralną i lokalną
  • Informacji na temat warunków prowadzenia działalności w Polsce


Kontakt dla firm chcących skorzystać z przestrzeni coworkingowej coworking-ukraina@paih.gov.pl.

Kontakt dla firm potrzebujących wsparcia w relokacji biznesu do polski z terytorium Ukrainy, a także Rosji lub Białorusi Ukraina@paih.gov.pl.