Aktualności

Polsko-senegalski okrągły stół gospodarczy

24 lutego 2022
Przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu uczestniczyli w polsko-senegalskim okrągłym stole gospodarczym. Spotkanie w ramach misji gospodarczej polskich firm zorganizowano 24 lutego 2022 roku w Dakarze.

Polsko-senegalski okrągły stół gospodarczy - Zdzisław Sokal


Polsko-senegalski okrągły stół gospodarczy zgromadził polskie i senegalskie firmy. Rozpoczynająca się 24 lutego misja polskich firm połączona z forum biznesowym PAIH pozwoliła przedstawić polskie projekty współpracy, zarówno w kontekście bilateralnym, jak i ogólnoafrykańskim.

W ramach polskiej misji w wydarzeniu brało udział 25 osób z 13 przedsiębiorstw, a ze strony senegalskiej uczestniczyło około 50 firm. Spotkanie zgromadziło także przedstawicieli rządów i instytucji zorientowanych na biznes. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Margareta Kassangana, Ambasador RP w Senegalu oraz Mountaga Sy, Dyrektor Generalny Senegalskiej Narodowej Agencji Promocji Inwestycji (National Agency for the Promotion of Investment and Major Works - APIX). Podczas rozmów, Polską Agencję Inwestycji i Handlu reprezentował Zdzisław Sokal, Członek Zarządu PAIH.

Nasze dzisiejsze spotkanie jest najlepszym dowodem na znaczenie polsko-senegalskiego partnerstwa. Widzimy ogromny potencjał rozwoju naszych wzajemnych stosunków gospodarczych. Zwłaszcza, że od wielu lat są na dobrym poziomie. Senegal jest jednym z najważniejszych partnerów Polski w Afryce i kluczowym partnerem w Afryce Zachodniej - naszej bramie do tej części kontynentu - mówił podczas spotkania Zdzisław Sokal, Członek Zarządu PAIH.

Spotkanie w Senegalu to element przygotowania do rozpoczynającego się 28 marca Polsko-Afrykańskiego Forum Gospodarczego, które odbędzie się z inicjatywy PAIH w Dubaju.


Galeria zdjęć: