Aktualności

Ekspandowane zboża z Polski podbijają Portugalię

Dzięki wsparciu Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Lizbonie polski producent zbóż ekspandowanych Soligrano rozpoczął współpracę z wiodącym partnerem handlowym w segmencie zdrowej żywności w Portugalii.

Soligrano


Soligrano to polska rodzinna firma oferująca szeroki asortyment produktów ze zbóż ekspandowanych, produkująca również kasze, mąki oraz mixy roślin strączkowych. Wśród najbardziej rozpoznawalnych są produkty śniadaniowe takie jak: Musli, Puffinki, ale również mieszanki do samodzielnego przygotowania roślinnych burgerów, ryżotta, a nawet chleba. Część z nich została wyróżniona na światowych imprezach spożywczych. Soligrano posiada jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Polsce.

Jednym z celów przedsiębiorstwa jest rozwój jego międzynarodowej ekspansji. Firma dąży do wzrostu swojego potencjału oraz wartości - sukcesywnie zwiększa udział na rynku polskim i rynkach zagranicznych.


Soligrano


Współpraca handlowa z portugalskim kontrahentem zakłada regularne dostawy różnego rodzaju zbóż takich jak m.in. orkisz, owies, pszenica czy kukurydza.

Soligrano tworzy produkty dla pasjonatów zdrowego stylu życia oraz ludzi ciekawych nowych smaków. Dba o czysty skład i wartości odżywcze. Nie zapominając przy tym o tradycji sięga również po prastare gatunki zbóż takie jak m.in. płaskurka czy samopsza, głęboko wierząc w to, że to co smaczne i pożywne rośnie na naszych polach. Produkty Soligrano stanowią urozmaicenie w codziennej diecie i pasują do każdego posiłku. - mówi Kamil Rabenda, Prezes Zarządu Soligrano.

Ekspansja zagraniczna firmy Soligrano do Portugalii jest odpowiedzią na potrzeby tego rynku, który jest wysoko uzależniony od importu zbóż z zagranicy, a polskie przedsiębiorstwa są w tym obszarze bardzo konkurencyjne. Bardzo cieszę się, że przy wsparciu biura PAIH w Lizbonie firma Soligrano nawiązała długofalową współpracę z portugalskim kontrahentem. - mówi Dariusz Duda, kierownik biura PAIH w Lizbonie.

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją doradczą, działającą we współpracy z Grupą Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) pod kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. To pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.