Aktualności

„Grunt na Medal” – sukces w Nowej Soli

Najatrakcyjniejsza dla inwestorów w województwie lubuskim działka została sprzedana. Zwycięski, w konkursie "Grunt na Medal" organizowanym przez PAIH, teren w Nowej Soli kupiono za ponad 13 milionów złotych.

Grunt na medal 2021
Doświadczenie pokazuje, że zwycięstwo w konkursie znacznie zwiększa szansę na kontrakt inwestycyjny. Ponad połowa z wszystkich dotychczasowych laureatów zyskała inwestora. "Grunt na Medal" daje biorącym w nim udział samorządom impuls do budowania właściwych relacji z przedsiębiorcami oraz podnoszenia kompetencji w prowadzeniu rozmów biznesowych z partnerami zagranicznymi. Buduje również umiejętność tworzenia kompletnej oferty inwestycyjnej, która jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów - mówi Krzysztof Drynda, Prezes PAIH.

"Grunt na Medal" otwiera przed samorządami nowe możliwości. Sukces w Nowej Soli jest tego potwierdzeniem. Dzięki wyróżnieniu w ramach konkursu, oferta inwestycyjna gmin uzyskuje pierwszeństwo w prezentacji przed potencjalnymi inwestorami, których na co dzień obsługuje PAIH. Konkurs to również możliwość promocji, a co za tym idzie rozwój. To też szansa, by zwłaszcza mniej popularne regiony Polski zostały skierowane na nowe tory.

Działka w Nowej Soli znalazła się wśród laureatów dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Grunt na Medal" - 2021, organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu we współpracy z urzędami marszałkowskimi oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora i Eksportera. Wybrany teren okazał się najbardziej atrakcyjny dla inwestorów w województwie lubuskim. Cena wywoławcza wynosiła 9 milionów złotych.

Nowym właścicielem gruntu przy ul. Wielkopolskiej została spółka pod firmą Eko Park III, za wylicytowaną cenę netto 13.320.000,00 zł. Nabywcę nieruchomości wyłoniono w przetargu. Ostatecznie zapłacona przez inwestora za teren w Nowej Soli kwota przekroczyła cenę wywoławczą o prawie 4,5 miliona złotych.

Z punktu widzenia budżetu to bardzo dobra wiadomość oraz z punktu widzenia przyszłych wpływów podatkowych do budżetu również - mówił prezydent Jacek Milewski o sprzedaży gruntu. - Myślę, że w najbliższych miesiącach ulokuje się inwestor i powinna się tam rozpocząć inwestycja.