Aktualności

TCS uzyskała tytuł Top Employer 2022 Europe

17 lutego 2022
W dniu 21 stycznia 2022 roku firma TCS po raz kolejny została uznana przez Top Employers Institute za Najlepszego Pracodawcę w Europie. Tata Consultancy Services (TCS) jest uznawana za Global Top Employer już siódmy rok z rzędu. TCS jest jednym z zaledwie jedenastu Global Top Employers wyróżnionych w tym roku za doskonałość w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

TCS uzyskała tytuł Top Employer 2022 Europe


Top Employers Institute wyróżnił TCS za tworzenie przyjaznego środowiska pracy, i ciągłe inwestowanie w budowanie talentów w całej organizacji poprzez podejmowanie inicjatyw rozwoju zawodowego i tworzenie programów podnoszenia kompetencji cyfrowych.

Posiadanie certyfikatu Top Employer świadczy o zaangażowaniu organizacji w tworzenie lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR.

Program Top Employers Institute certyfikuje organizacje na podstawie oceny kwestionariusza zawierającego najlepsze praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Kwestionariusz obejmuje 6 domen składających się z 20 tematów, takich jak między innymi: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja.

Polska i Indie nie raz konkurują ze sobą o pewne typy inwestycji, szczególnie te w sektorze nowoczesnych usług biznesowych. Tym bardziej cieszy fakt, iż Tata Consultancy Services identyfikuje Polskę jako lokalizację strategiczną w rozwoju firmy w regionie CEE i planuje zwiększać swoją obecność w naszym kraju. Przyczyni się to z pewnością do zwiększenia konkurencyjności w sektorze BSS i wygeneruje nowe, wysokopłatne miejsca pracy. - mówi Marcin Fabianowicz, Dyrektor Centrum Inwestycji PAIH.

Przez cały rok TCS wspierała pracowników na różne sposoby. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników, zaangażowanie oraz nauka i rozwój nadal są kluczowymi obszarami zainteresowania TCS. W związku z tym, organizowanych jest wiele inicjatyw z zakresu budowania zaangażowania, coachingu i mentoringu oraz wydarzeń, które umożliwiają kreatywne rozwiązywanie problemów w trybie grywalizacji. TCS nadał priorytet bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu pracowników, zachęcając do szczepień, promując ćwiczenia fizyczne i dzieląc się wskazówkami dotyczącymi zdrowego stylu życia. Podczas pandemii szybko przestawiliśmy się na pracę w 100% zdalną, organizując m.in.: zdalną rekrutację czy zdalny proces onboardingowy.

TCS Polska została założona w 2007 roku jako część TCS European Delivery Network (E-DeN), która zapewnia wszystkim naszym klientom w całej Europie doświadczenie near-shore spełniające ich specyficzne wymagania kulturowe, językowe i technologiczne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Jesteśmy przekonani, że nasza obecność w Polsce w najbliższym czasie będzie się zwiększać. Dziękujemy za wszelkie wsparcie oferowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH). Praca z tym zespołem to ogromna przyjemność i mamy nadzieje na dalsze owocne, wspólne działania. - mówi Prabal Datta, Dyrektor Generalny na Europę Wschodnią.

Pomimo trudnego roku, który podobnie jak ubiegły, z pewnością wywarł wpływ na organizacje na całym świecie, TCS udowodniła, że w dalszym ciągu priorytetem dla niej jest utrzymanie doskonałych praktyk HR. Stawiając czoła wyzwaniom zmieniającego się świata pracy pozytywnie wpływa na życie swoich pracowników. Cieszymy się, że możemy wspólnie świętować i gratulujemy organizacjom, które w tym roku otrzymały certyfikat Top Employers w swoich krajach. - mówi David Plink, CEO Instytutu Top Employers.

W ramach programu certyfikowano i nagrodzono ponad 1857 najlepszych pracodawców w 123 krajach/regionach na pięciu kontynentach.