Aktualności

Zdzisław Sokal nowym członkiem zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

16 grudnia 2021
14 grudnia decyzją Rady Nadzorczej do zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu dołączył Zdzisław Sokal, który obejmie swoje obowiązki z dniem 15.12.2021. Tym samym będzie on trzecim członkiem zarządu obok Grzegorza Słomkowskiego i kierującego agencją prezesa Krzysztofa Dryndy.

Zdzisław Sokal ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Był współwłaścicielem firmy handlowej, pracował w przedsiębiorstwie konsultingowym i w bankowości (m.in. w Kredyt Banku), kierował firmą brokerską, był również członkiem organów zarządzających spółek prawa handlowego. W latach 2007-2013 członek zarządu Narodowego Banku Polskiego, od 2015 doradca społeczny prezydenta RP Andrzeja Dudy, w latach 2016-2019 prezes zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Wraz z powołaniem Zdzisława Sokala na członka zarządu Polska Agencja Inwestycji i Handlu wchodzi w 2022 rok ze wzmocnionymi siłami. Rok 2021 pod wieloma względami był dla nas rekordowy jeżeli chodzi o ilość zawartych kontraktów eksportowych i nowych inwestycji w naszym kraju. Tym samym na Polską Agencję Inwestycji i Handlu czekają nowe wyzwania, żeby jeszcze skuteczniej wspierać polskich przedsiębiorców.

O Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) jest instytucją otoczenia biznesu, działającą w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). PAIH to pierwszy punkt kontaktu dla eksporterów i inwestorów. Działa zarówno w Polsce, jak i poprzez sieć biur na całym świecie. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. Agencja pomaga przedsiębiorcom w wyborze optymalnej ścieżki ekspansji za granicą. Wspiera również napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski oraz realizację polskich inwestycji w kraju. PAIH współpracuje z sektorem publicznym i partnerami regionalnymi, oferując m.in.: szkolenia, audyt i promocję nieruchomości inwestycyjnych, współpracę przy organizacji misji biznesowych oraz wsparcie komunikacyjne przy realizacji wspólnych projektów.