Aktualności

Przedłużamy nabór do European FinTech Hackcelerator 2021 – programu łączącego europejskie startupy z branży green finance z rynkiem singapurskim

Do 20 września europejskie startupy specjalizujące się w rozwiązaniach typu Green Finance mogą aplikować do bezpłatnego programu European FinTech Hackcelerator. Jego głównym celem jest ułatwienie ekspansji startupów na rynek ASEAN, począwszy od Singapore FinTech Festival, jednego z największych wydarzeń FinTech na świecie. Udział w programie to jednocześnie świetna okazja do nawiązania kontaktów biznesowych z przedstawicielami korporacji i partnerami biznesowymi z całego świata. Aby zgłosić się do programu należy dokonać rejestracji pod adresem: www.europefh.com.

EFH'21_Aplikuj_PL


Ogólnoeuropejski program organizowany jest przez akcelerator technologiczny Accelpoint oraz wspierany przez singapurskie Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Aplikując do programu, dwa wybrane startupy otrzymają możliwość zaprezentowania swojego biznesu przed gronem inwestorów, ekspertów i przedstawicieli korporacji podczas Singapore Fintech Festival na Global FinTech Hackcelerator Final w listopadzie 2021 roku. Zwycięzcy europejskiej edycji otrzymają stypendium pieniężne w wysokości S$20.000 każdy. Będą również uczestniczyć w dostosowanym programie networkingowym z ekspertami i mentorami z Singapuru w połączeniu z sześciomiesięcznym bezpłatnym dostępem do APIX Innovation Sandbox. Wybrani finaliści będą wspierani przez dwie wiodące instytucje ekosystemu: Economic Development Board Singapore oraz Block71. Dzięki tej współpracy wybrane startupy otrzymają dostęp do wsparcia soft-landingowego poprzez SG Investment Clinic oraz udział w 1-miesięcznym, intensywnym programie akceleracyjnym realizowanym przez czołowy singapurski akcelerator. Ze względu na globalną pandemię COVID-19, wszystkie działania w ramach programu będą odbywać się online.

Ponadto, przedstawiciele z Europy będą mieli szansę na otrzymanie nagrody pieniężnej w wysokości do S$50.000 podczas finału Global FinTech Hackcelerator na Singapore FinTech Festival. Wszystko to jednak dopiero pierwsze kroki w kierunku pozyskania najlepszych klientów korporacyjnych (do S$200.000 na wdrożenie PoC) oraz współpracy z lokalnymi partnerami i prywatnymi inwestorami. Startupy zainteresowane wzięciem udziału w konkursie mogą zgłaszać się do programu za pośrednictwem strony. Aplikacje zamykane są 20 września.

Accelpoint już po raz drugi ma zaszczyt organizować europejską edycję Global FinTech Hackcelerator. W 2021 roku program koncentruje się na rozwiązaniach z zakresu green finance, co bez wątpienia podkreśla istotny i odpowiedzialny kierunek rozwoju całego sektora finansowego. Europejskie startupy mają szczególnie dobrą pozycję do promowania swoich usług z zakresu zrównoważonego i zielonego finansowania. Dobrze jest myśleć o Singapurze jako o bramie do Azji, a o Singapore Fintech Festival jako o okazji do znalezienia nowych partnerów biznesowych z całego świata. Od wielu lat na SFF obecny jest każdy liczący się gracz z sektora Financial Services - wyjaśnia Maciej Majewski, CEO & Head of Acceleration w Accelpoint oraz główny organizator European FinTech Hackcelerator.

Biznesowy potencjał ekosystemu singapurskiego podkreśla również Magdalena Smolak, kierowniczka Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Singapurze.

Z punktu widzenia europejskich startupów poszukujących drogi do Azji Południowo-Wschodniej Singapur bezsprzecznie stanowi miejsce kluczowe. Jest to jeden z największych na świecie hubów innowacyjności, przez który przepływa większość globalnych sieci biznesowych. Potencjał miejsca dobrze obrazują liczby. Singapur może pochwalić się m.in. populacją około 40.000 startupów oraz ponad setką inkubatorów i akceleratorów, a także dostępem do ponad 150 wyspecjalizowanych funduszy VC. Wielką zaletą miejsca jest też dostęp do większości globalnych korporacji, doświadczonych w budowaniu relacji biznesowych z firmami technologicznymi na wcześniejszych etapach rozwoju - mówi Magdalena Smolak z PAIH.

Wśród licznych partnerów ekosystemu wspierających program znajdują się organizacje zarówno z Singapuru, np. Singapore FinTech Festival, WWF-Singapore, Enterprise Singapore, EDB Singapore, CEEC Singapore, jak i z Europy, np. Ambasada Brytyjska w Warszawie, Climate-KIC, Findec, Dealroom, Wolves Summit, 10Clouds, Fintech Poland i wielu innych. Oprócz wzmocnienia oddziaływania komunikacyjnego, partnerzy zapewnią również ekspertów i sędziów odpowiedzialnych za wybór najlepszych projektów green finance w ramach European FinTech Hackcelerator 2021.

Rejestracja i więcej informacji o programie: www.europefh.com. Zgłoszenia kończą się 20 września.