Aktualności

PAIH partnerem trzeciej edycji Akademii GPW Growth

  • GPW rozpoczęła rekrutację do trzeciej edycji Akademii GPW Growth - giełdowego programu, który stanowi cykl wykładów i warsztatów adresowanych do przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw.
  • Udział w programie pozwala nabyć kompetencje, które w przyszłości mogą pomóc firmom w debiucie na warszawskim parkiecie.
  • Polska Agencja Inwestycji i Handlu objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

Akademia GPW Growth


Trwa rekrutacja do kolejnej, trzeciej już edycji Akademii GPW Growth - programu wspierającego rozwój polskiego sektora MŚP. Projekt ten należy do najważniejszych inicjatyw zawartych w strategii rozwoju Grupy Kapitałowej GPW do 2022 roku.

W 2018 roku zarząd GPW zdecydował się umieścić w nowej strategii program edukacyjny dedykowany małym i średnim przedsiębiorcom. Na polskim rynku działa ponad dwa miliony firm, z czego ponad 99 proc. należy do sektora MŚP. Postanowiliśmy podzielić się z nimi cennymi wskazówkami i doświadczeniami pozwalającymi na rozwój i wzrost - powiedziała Izabela Olszewska, członek zarządu GPW, na gali podsumowującej poprzednią edycję projektu. - O sukcesie Akademii zdecydowała rozbudowana baza kontaktów giełdy oraz jej szerokie zaplecze eksperckie, w skład którego wchodzą uznani analitycy rynkowi i doświadczeni specjaliści z największych spółek, zarówno tych prywatnych, jak i należących do Skarbu Państwa. Patronat nad tym unikatowym projektem objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii - dodała Izabela Olszewska.

Poza kompetencjami "twardymi", takimi jak zarządzanie ryzykiem, operowanie kapitałem czy prawidłowe raportowanie wyników, uczestnicy Akademii mają możliwość rozwinięcia także "miękkich" umiejętności, odnoszących się do tworzenia właściwych relacji w zespole czy budowania osobistego potencjału lidera. To właśnie na ich znaczenie dla odniesienia sukcesu w biznesie wskazywała Ewa Opolska z EY Academy Of Business, partnera merytorycznego programu.

W drugiej edycji Akademii GPW Growth uczestniczyło 24 przedstawicieli firm z różnych branż, zarówno ich właściciele, jak i członkowie kadry zarządzającej. Podczas uroczystej gali na zakończenie programu, otrzymali oni certyfikaty "Ready for Growth" stanowiące potwierdzenie zdobytej wiedzy oraz praktycznych umiejętności.

GPW Growth to kompleksowy program nastawiony na wspieranie rozwoju małych i średnich firm w oparciu o zidentyfikowane potrzeby przedsiębiorstw. W ramach projektu odbędą się spotkania networkingowe z ekspertami i praktykami biznesu, warsztaty, a także case studies. Program jest adresowany do prezesów, członków zarządów i dyrektorów odpowiedzialnych za realizację kluczowych celów w firmach.

Organizatorem inicjatywy jest GPW we współpracy z partnerami, wśród których znajdują się m.in.: Polski Fundusz Rozwoju S.A., Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., EY Academy of Business, Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Sp. k., NBS Communications, CFA Society, Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych, Business Dialog, Klub Dyrektorów Finansowych. Akademia została również objęta patronatem medialnym przez: Forbes, Biznes24, Polska Press.

Osoby zainteresowane szkoleniem mogą zgłaszać się do trzeciej edycji Akademii pod adresem growth@gpw.pl.

Więcej informacji na stronie GPW Growth, a także w Wideokomentarzu GPW.